Wspomnienia z 23. Spotkania Młodych Diecezji Legnickiej!

Jak spędzić ostatnie dni wakacji? Takie pytanie zadaje sobie pewnie większość młodzieży, gdy wakacje zbliżają się do końca. My zdecydowałyśmy, że ostatnie chwile wakacji spędzimy inaczej niż do tej pory. Po raz pierwszy wybrałyśmy się na Spotkanie Młodych w Legnickim Polu. Było to 23 Spotkanie Młodych, a po raz kolejny odbywało właśnie w Legnickim Polu. My byłyśmy tam pod niezawodną opieką Ks. Tomasza.

            Jak w trzech słowach określić to spotkanie? Młodość, energia i wspólna modlitwa. W pierwszym dniu, od razu po przyjeździe organizatorzy podzielili nas na grupy, tak, że żadna z nas nie była razem. Nikogo w grupie nie znałyśmy, ale to tylko na plus, ponieważ miałyśmy szansę poznać wielu wspaniałych ludzi, usłyszeć ich świadectwa wiary lub po prostu porozmawiać. Każda  grupa miała przydzielonego animatora, który prowadził różnego rodzaju zajęcia, dyskusje, gry i zabawy. Kolejnym plusem wyjazdu były koncerty : Bęsia oraz Pawła “Chusti” Chustaka. Mieli oni w sobie tyle dobrej energii, że obdzielili nią wszystkich uczestników. Każdego dnia Spotkania odbywały się konferencje z niesamowicie ciekawymi ludźmi, np. z Jolą Szymańską- blogerką, z księdzem parafii grekokatolickiej czy z siostrą Faustynką. Najbardziej w głowie i w sercu pozostały jednak dwie z nich tj. ta z o. Kazimierzem Tyberskim oraz z blogerem i studentem teologii Mikołajem Kapustą. Obydwaj prelegenci mieli siłę przekazu, a treści zawarte w ich przemowach odmieniły myślenie o trudnych sprawach niejednego młodego człowieka.  Co jeszcze zapadło w pamięć po Spotkaniu Młodych? Na pewno Msze Św. z udziałem przepięknej scholi i wygłoszone na nich homilie m.in. przez bp Zbigniewa Kiernikowskiego,  ks. Roberta Kristmana czy ks. Roberta Bielawskiego.  Młodzież wzięła także udział w Drodze Krzyżowej w zupełnie innym wydaniu niż do tej pory mogła mieć do czynienia. Cała Droga Krzyżowa nawiązywała do uczynków miłosierdzia, a  przy każdej stacji była przedstawiana scena z życia codziennego, która dawała wiele do myślenia. Między stacjami natomiast odtwarzana była muzyka, która była dobrze dopasowana do nastroju. W trakcie dnia odbywały się Godzinki i Jutrznia, nabożeństwa różańcowe czy koronka do Bożego Miłosierdzia. Ważnym miejscem Spotkania Młodych był Ogród Eden,  w którym przez cały dzień znajdował się Najświętszy Sakrament. Można było w każdej chwili przyjść, spotkać się z Jezusem, porozmawiać z Nim, ale także skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania.   W ostatni dzień odbyło się niesamowite nabożeństwo wieczorne – był to czas refleksji, rozmowy z Bogiem oraz wzruszenia.

Spotkanie Młodych to niezwykłe doświadczenie dla młodego człowieka. Ma on szansę spotkać wspaniałych i życzliwych ludzi, którzy w sercu mają Pana Boga, a także znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Spotkanie Młodych to nasz czas dla Pana Boga.  My na pewno wybieramy się tam za rok! I zapraszamy wszystkich młodych, którzy chcą przeżyć tę niesamowitą przygodę.  Niech porwie nas Fala Miłosierdzia!

                                                                                                          Marta, Natalia i Ola