Author Archive

Szachy 2019

W dniu 23 listopada 2019 organizujemy III Parafialny Turniej Szachowy.

Chcielibyśmy, żeby wpisał się on na stałe w kalendarz naszej Parafii.

W turnieju mogli wziąć udział wszyscy chętni: dziewczęta, chłopcy, osoby dorosłe, którzy są naszymi Parafianami.

Program:

  • 930-945 – weryfikacja zgłoszeń
  • 950-1000 – Wspólna Modlitwa i błogosławieństwo
  • 1000      – rozpoczęcie turnieju
  • 1000-1415 – rundy I – VI (tempo gry – 15 minut na partię dla zawodnika)
  • 1430 – rozdanie dyplomów i nagród
  • 1445 – zakończenie turnieju

REGULAMIN

  1. Cel

Popularyzacja gry w szachy, nawiązanie kontaktów pomiędzy zawodnikami, promowanie wartości ewangelicznych w sporcie.

  1. Organizatorzy
    • Parafia Matki Bożej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu w Jeleniej Górze
  1. Termin

23 listopada 2019r. (sobota)

  1. Miejsce gry

Sala parafialna przy Parafii Matki Bożej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu w Jeleniej Górze, ul. Morcinka 8a, 58-500 Jelenia Góra

  1. Grupy rozgrywkowe
    • grupa dorosłych – wszystkie osoby powyżej szkoły podstawowej
    • grupa podstawowa – uczniowie szkół podstawowych.
  2. Tempo Gry

Turniej zostanie przeprowadzony na dystansie 6 rund.

Tempo gry 15 minut na partię na zawodnika.

  1. Przepisy gry

Obowiązują aktualne przepisy gry FIDE i Kodeksu Szachowego.

Partie rozgrywane będą przy użyciu zegara szachowego.

O zajętym miejscu decyduje liczba zdobytych punktów, a następnie: mały Buchholz, Buchholz, progres, liczba zwycięstw, liczba zwycięstw czarnymi, losowanie. Zawodnik może spóźnić się 5 minut na rundę.

  1. Nagrody

Puchar za zajęcie I miejsca, medale za miejsca I-III, dyplomy za miejsca IV-VI  dla każdej z grup. Dla najlepszych zawodników nagrody.

Istnieje możliwość wcześniejszego zakończenia turnieju.

 Inne

W trakcie trwania turnieju przewidywane są napoje gorące (kawa, herbata) oraz drobny poczęstunek.

  1. Postanowienia końcowe

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w regulaminie i do jego ostatecznej interpretacji.

Wypominki 2019

Porządek nabożeństw za zamarłych – Wypominki 2019

Data

Dzień tyg.

Ulica

4 XI

Poniedziałek

Malczewskiego

5 XI

Wtorek

Wańkowicza, Wolności, Prusa

7 XI

Czwartek

Wyspiańskiego, Reja, Lipowa

8 XI

Piątek

Wyczółkowskiego, Wrońskiego

9 XI

Sobota

Morcinka

11 XI

Poniedziałek

Słowackiego, Tkacka, Traugutta, Hoffmana, Wyzwolenia Narodowego

12 XI

Wtorek

Powstańców Wielkopolskich, Szewska, Mickiewicza,  Kruszwicka, Warszawska, Żeromskiego, Broniewskiego, Spółdzielcza, Orkana

14 XI

Czwartek

Gałczyńskiego, Głowackiego, Kossaka, Daszyńskiego, Gielniaka, pozostałe ulice oraz wypominki bez wpisanych ulic

15 XI

Piątek

Uroczysta Msza Święta w intencji zmarłych Parafian pożegnanych w minionym roku.

Nabożeństwa będą miały miejsce o godzinie 17:00

Kolęda 2019

02.01.2019 – środa:

ul. Słowackiego 2-16
ul. Tkacka 5-10

03.01.2019 – czwartek:

ul. Tkacka 11-19
ul. Słowackiego 17-39
ul. Słowackiego 40-44

04.01.2019 – piątek

ul. Wieniawskiego, Panieńska, Dunikowskiego
ul. Traugutta 1-13
ul. Traugutta 14-20

05.01.2019 – sobota

ul. Słowackiego 45-64
ul. Wolności 42-66 (parzyste)
ul. Wolności 70-126 (parzyste)

07.01.2019 – poniedziałek:

ul. Kruszwicka,
ul. Wolności 39 – 69

08.01.2019 – wtorek

ul. Hoffmana,
ul. Mickiewicza,
ul. Wolności 71 – 119,
ul. Żeromskiego

09.01.2019 – środa

ul. Lipowa

10.01.2019 – czwartek

ul. Kossaka
ul. Gielniaka
ul. Broniewskiego
ul. Daszyńskiego

11.01.2019 – piątek

ul. Wyzwolenia Narodowego
ul. Gałczyńskiego 1 – 15
ul. Szewska
ul. Powstańców Wielkopolskich 1-11 of.

12.01.2019 – sobota

ul. Powstańców Wielkopolskich 12-27
ul. Gałczyńskiego 16 – 29
ul. Reja
ul. Głowackiego

14.01.2019 – poniedziałek

ul. Wrońskiego
ul. Przesmyk
ul. Orkana

15.01.2019 – wtorek

ul. Powstania Listopadowego
ul. Prusa
ul. Spółdzielcza

16.01.2019 – środa

ul. Warszawska

17.01.2019 – czwartek

ul. Wańkowicza
ul. Wyspiańskiego 1 – 7

18.01.2019 – piątek

ul. Wyspiańskiego 8 – 29

19.01.2019 – sobota

ul. Wyspiańskiego 30 do końca

21.01.2019 – poniedziałek

ul. Nadbrzeżna

ul. Wyczółkowskiego 1 -7 (nieparzyste)

ul. Wyczółkowskiego 2 – 12 (parzyste)

22.01.2019 – wtorek

ul. Wyczółkowskiego 14 – 50 (parzyste)

ul. Wyczółkowskiego 9 – 57 (nieparzyste)

23.01.2019 – środa

ul. Wyczółkowskiego 52 – 56 (parzyste)

ul. Wyczółkowskiego 59 do końca (nieparzyste)

24.01.2019 – czwartek

ul. Malczewskiego 1 – 17

25.01.2019 – piątek

ul. Morcinka 1 – 28

ul. Malczewskiego 18, 18a, 18b, 18c

26.01.2019 – sobota

ul. Morcinka 29 – 62

Dodatkowe info do obrazka
Drugi obrazek