Ogłoszenia parafialne na 26.06.2016

Jelenia Góra, 26.06.A.D. 2016

Ogłoszenia duszpasterskie
na XIII Niedzielę  ciągu roku

Dziś IV niedziela miesiąca, ofiary zebrane na tacę zostaną
przeznaczone na potrzeby budowy Naszego Kościoła

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła w rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:
  1. we wtorek 28 VI – wspomnienie Św. Ireneusza biskupa i męczennika;
  2. w środę 29 VI – uroczystość Św. Apostołów Piotr i Pawła – głównych patronów Diecezji legnickiej;
  3. 1 VII – pierwszy piątek miesiąca
   o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia i okazja do Spowiedzi Św. do godz. 16.45
 2. Czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na Nowennę w środę o godz. 17:00. Intencje można składać do puszki wystawionej pół godziny przed rozpoczęciem Nowenny obok makiety kościoła. W tych samych intencjach jest sprawowana wieczorna Msza Święta.
 3. Dnia 2 VII zapraszamy do Katedry legnickiej na uroczystość intronizacji relikwii Wydarzenia Eucharystycznego.
 4. W dniu 29 VI uroczystości odpustowe w Katedrze Legnickiej połączone z Jubileuszem 70-lecia urodzin i 45-lecia święceń Prezbiteratu Biskupa Legnickiego.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji i przeprowadzeniu Festynu Parafialnego. Dziękujemy Paniom za upieczenie ciast. Radę Parafialną i osoby, które pomogły w organizacji festynu zapraszamy na w najbliższy wtorek po wieczornej Mszy Św.
 6. Ponieważ Ksiądz Biskup Zbigniew Kiernikowski odwołał z naszej Parafii Ks. Damiana i ustanowił go wikariuszem w Kamiennej Górze – w Parafii Św. Piotra i Pawła, dzisiaj na wszystkich Mszach Św. żegnamy Ks. Damiana. Dziękujemy za 3 lata posługi w naszej wspólnocie i życzymy Bożej Opieki i wielu łask na nowej placówce.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodników “Niedziela i “Gość Niedzielny”. Do “Gościa Niedzielnego” dołączony jest film pt. “Ufam Tobie” (o miłości która nie zna granic). W “Gościu Niedzielnym” znajdziemy również artykuł pt. “Wysłannicy Boga” – o pielgrzymce Ks. Grzegorza Niwczyka i towarzyszy do Rzymu.
 8. Dziś po wieczornej Mszy Św. zapraszamy zainteresowane osoby na kolejne spotkanie połączone ze wspomnieniami z pielgrzymiej pieszej drogi do Rzymu. Podobnie jak ostatnio będzie można obejrzeć zdjęcia i krótkie filmy z naszego pielgrzymowania do grobu Św. Piotra i Ś. Jana Pawła II.
 9. Nabożeństwa czerwcowe do końca miesiąca w Naszej Parafii, od poniedziałku do niedzieli po Mszy Świętej o godz. 17:00.
 10. Wyrażamy serdeczną wdzięczność wszystkim Osobom, które zatroszczyły się o porządek w Kaplicy oraz wokół niej na dzisiejszą Niedzielę.
 11. Wszystkim Parafianom życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego oraz dobrego tygodnia!

 

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Ks. Grzegorz Niwczyk
 PROBOSZCZ PARAFII