Ogłoszenia parafialne na 17.07.2016

Jelenia Góra, 17.07.A.D. 2016

Ogłoszenia duszpasterskie  na XVI Niedzielę w ciągu roku

 1. W tym tygodniu w kalendarzu Kościoła wspominamy:
  • w środę – Błogosławionego Czesława,
  • w piątek – Święto Świętej Magdaleny – decyzją Papieża Franciszka, dotychczasowe wspomnienie obowiązkowe zostało podniesione do rangi święta
  • w sobotę – Święto Świętej Brygidy, zakonnicy i patronki Europy.
 1. Za tydzień przypada IV niedziela miesiąca. Ofiary zebrane tego dnia na tacę, będą przeznaczone na budowę naszego kościoła.
 1. Poświęcenie pojazdów jak i błogosławieństwo kierowców będzie miało miejsce w przyszłą niedziele po każdej Mszy św. z racji przypadającego w poniedziałek 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa – Patrona kierowców. Proponujemy, aby samochody parkować wzdłuż ulicy Morcinka, obok parafii.
 1. To już w najbliższym czasie bo od 25 lipca (do 31 lipca) w Krakowie trwać będą Światowe Dni Młodzieży, ogłoszone przez Papieża Franciszka. Młodzi ludzie z całego świata przebywać będą w naszej diecezji od 20 lipca. Wspierajmy naszą modlitwą to wyjątkowe spotkanie. Prośmy Boga, aby to wielkie święto wiary pozwoliło innym odkryć miłość Chrystusa, która leczy, podnosi z upadków i nadaje smak życiu.
 1. W dniach 02 – 10.08.2016r. wyruszy z Legnicy XXIV Piesza Pielgrzymka Diecezji Legnickiej na Jasną Górę pod hasłem: „Chrzest źródłem miłosierdzia”. Zachęcamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu.
  Przypominamy informację od przewodnika grupy II jeleniogórskiej, księdza Mateusza Rycka, że spotkanie organizacyjne odbędzie się dzisiaj (w niedzielę 17 lipca) o godz. 16:30 w Parafii pw. Św. Wojciecha w Jeleniej Górze.
 1. Czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na Nowennę w środę o godz. 17:00. Intencje można składać do puszki wystawionej pół godziny przed rozpoczęciem Nowenny obok makiety kościoła. W tych samych intencjach jest sprawowana wieczorna Msza Święta.
 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodników „Niedziela i „Gość Niedzielny”.
 1. Wyrażamy serdeczną wdzięczność wszystkim Osobom, które zatroszczyły się o porządek w Kaplicy oraz wokół niej na dzisiejszą Niedzielę.
 1. Trwa okres wakacyjny, dla dzieci i młodzieży, niech będzie to czas pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej.
 1. Wszystkim Parafianom i Gościom przybyłym do naszej parafii, życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego.
  Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku.
  Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji.
  Zmarłym w ostatnim czasie parafianom pragniemy wypraszać dar życia wiecznego.

 

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Ks. Grzegorz Niwczyk
                                                              PROBOSZCZ PARAFII