Ogłoszenia parafialne na 10.07.2016

Jelenia Góra, 10.07.A.D. 2016

Ogłoszenia duszpasterskie
na XV Niedzielę ciągu roku

W tym tygodniu w kalendarzu Kościoła wspominamy:

w poniedziałek – Św. Benedykta, patrona Europy,
we wtorek – Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu,
w środę – Św. polskich pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,
w czwartek – Św. Kamila, opiekuna chorych i ubogich,
w piątek – Św. Bonawenturę z zakonu franciszkańskiego,
w sobotę – Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel.

Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. Ofiary zebrane tego dnia na tacę, będą przeznaczone na budowę naszego kościoła.

W dniach 25.07 – 31.07.2016 odbywać się będą Światowe Dni Młodzieży. Wspierajmy modlitwą to dzieło. Otoczmy jej płaszczem młodych ludzi, by na drodze przygotowań do tego wielkiego święta wiary z radością i zdumieniem odkrywali miłość Chrystusa, która leczy, podnosi z upadków i nadaje smak życiu.

W dniach 02 – 10.08.2016r. odbędzie się XXIV Piesza Pielgrzymka Diecezji Legnickiej na Jasną Górę pod hasłem: „Chrzest źródłem miłosierdzia”. Zachęcamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu.
Przy tej okazji przekazujemy informację od przewodnika grupy II jeleniogórskiej, księdza Mateusza Rycka, że spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 17 lipca o godz. 16:30 w Parafii pw. Św. Wojciecha w Jeleniej Górze.

Czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na Nowennę w środę o godz. 17:00. Intencje można składać do puszki wystawionej pół godziny przed rozpoczęciem Nowenny obok makiety kościoła. W tych samych intencjach jest sprawowana wieczorna Msza Święta.

Zapraszamy Radę Parafialną oraz osoby, które uczestniczyły w przygotowaniu i przeprowadzeniu festynu parafialnego jutro (poniedziałek 11 lipca) po wieczornej Mszy Św. na spotkanie w naszej kaplicy.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodników „Niedziela i „Gość Niedzielny”.

Wyrażamy serdeczną wdzięczność wszystkim Osobom, które zatroszczyły się o porządek w Kaplicy oraz wokół niej na dzisiejszą Niedzielę.

Trwa okres wakacyjny. Dla dzieci i młodzieży, niech będzie to czas pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej mszy świętej.

Wszystkim Parafianom życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego oraz pomyślnego tygodnia i radosnych wakacji.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Ks. Grzegorz Niwczyk
PROBOSZCZ PARAFII