Ogłoszenia parafialne na 03.07.2016

Jelenia Góra, 03.07.A.D. 2016

Ogłoszenia duszpasterskie
na XIV Niedzielę  ciągu roku

 1. Dzisiaj mamy pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszach Św. będzie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, poświęćmy czas na modlitwę za kapłanów, kleryków i o nowe powołania zwłaszcza z naszej parafii.
 1. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:
  1. w środę bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,
  2. w piątek św. Jana z Dukli, prezbitera
 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodników „Niedziela i „Gość Niedzielny”. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” m.in.:
  1. W Wielkim Tygodniu przeżywa fizycznie mękę Chrystusa. Nosi stygmaty – co piątek rany na jego rękach, nogach i boku otwierają się. Włoski stygmatyk, brat Elia niedawno odwiedził Polskę
  2. rodzina z podkrakowskich Bolechowic przyjmie trzystu pielgrzymów, którzy przyjadą na Światowe Dni Młodzieży
  3. ośmioletnia podstawówka i czteroletnie liceum – co jeszcze zmieni się w polskim szkolnictwie?
 1. W dniach 25.07 – 31.07.2016 odbywać się będą Światowe Dni Młodzieży. Wspierajmy modlitwą to dzieło. Otoczmy jej płaszczem młodych ludzi, by na drodze przygotowań do tego wielkiego święta wiary z radością i zdumieniem odkrywali miłość Chrystusa, która leczy, podnosi z upadków i nadaje smak życiu.
 1. Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się po wieczornej Mszy św.
 1. W dniach 02 – 10.08.2016r. odbędzie się XXIV Piesza Pielgrzymka Diecezji Legnickiej na Jasną Górę pod hasłem: „Chrzest źródłem miłosierdzia”.
 1. Wczoraj (w dniu 02.07.2016) w Legnicy, miała miejsce uroczystość intronizacji relikwii po Cudzie Eucharystycznym na której zostały uroczyście ukazane  Relikwie Ciała Pańskiego przez biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego.
 1. Dziś po wieczornej Mszy Św. zapraszamy zainteresowane osoby na kolejne spotkanie połączone ze wspomnieniami z pielgrzymiej pieszej drogi do Rzymu. Omawiany będzie ostatni (najważniejszy) odcinek pielgrzymki, z Asyżu do Rzymu i Watykanu. Podobnie jak ostatnio będzie można obejrzeć zdjęcia i krótkie filmy z naszego pielgrzymowania do grobu Św. Piotra i Św. Jana Pawła II.
 1. Wyrażamy serdeczną wdzięczność wszystkim Osobom, które zatroszczyły się o porządek w Kaplicy oraz wokół niej na dzisiejszą Niedzielę.
 1. Wszystkim Parafianom życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego oraz dobrego tygodnia.

 

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Ks. Grzegorz Niwczyk
PROBOSZCZ PARAFII