Ogłoszenia parafialne 31.07.2016

Jelenia Góra, 31.07.A.D. 2016

 Ogłoszenia duszpasterskie
na XVIII Niedzielę w ciągu roku

Na samym początku pragniemy naszą szczególną modlitwą objąć tych, którzy w sposób tragiczny stracili życie w wyniku różnych zamachów na przestrzeni ostatnich tygodni w Japonii, Niemczech i Francji. Polecajmy Panu Bogu francuskiego Kapłana, który poniósł męczeńską śmierć w czasie sprawowania Mszy świętej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
 • w poniedziałek – Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;
 • w czwartek – Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera – patrona proboszczów;
 • w sobotę – Święto Przemienienia Pańskiego.
 1. 10 sierpnia będziemy obchodzić święto Świętego Wawrzyńca – dzień patronalny przewodników górskich. O godzinie 12:00 na szczycie Śnieżki odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta z udziałem biskupów, w języku polskim, czeskim i niemieckim.
 1. Pragniemy przyłączyć się do akcji Caritasu pt. „Tornister pełen uśmiechu”. Po prawej stronie ołtarza przy figurze Świętego Franciszka, można do kosza składać przybory szkolne (plecaki, piórniki, kredki, pióra, długopisy, zeszyty, nożyczki, plastelinę, klej), które przekażemy dzieciom z rodzin uboższych z naszej parafii. Prosimy aby były to rzeczy nowe. Już w imieniu obdarowanych wyrażamy wdzięczność za państwa hojność i otwarte serce.
 1. Dziś kończą się Światowe Dni Młodzieży. Gościliśmy na nich wyjątkowego Gościa – Ojca Świętego Papieża Franciszka, który nawiązując do hasła tegorocznego spotkania „Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt5,7), wypowiedział do nas wiele ważnych słów. Niech Jego słowa skierowane do młodych staną się też dla nas Dobrą Nowiną, będącą pokrzepieniem w życiu.
 1. Dnia 02 sierpnia 2016r. wyrusza z Legnicy XXIV Piesza Pielgrzymka Diecezji Legnickiej na Jasną Górę pod hasłem: „Chrzest źródłem miłosierdzia”. Do Częstochowy pielgrzymka dotrze 10 sierpnia. Zachęcamy serdecznie do uczestnictwa w tym wydarzeniu.
 1. Zachęcamy również, aby włączyć się do Grupy Duchowego Uczestnictwa Pieszej Pielgrzymki Legnickiej. Każdego dnia Pielgrzymki, od 2 sierpnia, będą miały miejsce modlitewne Spotkania i Apele Jasnogórskie po Mszy Świętej o godz. 17:00. Niech to stanie się dla nas formą Rekolekcji w łączności z pielgrzymami. W zakrystii jest możliwość zapisania się Grupy Duchowego Uczestnictwa Pieszej Pielgrzymki oraz zaopatrzenia w materiały modlitewne w cenie 10 zł
 1. Tradycyjnie na powitanie Pieszych Pielgrzymów organizujemy pielgrzymkę autokarową, która uda się do Częstochowy w nocy 9 sierpnia o godz. 23:45. Koszt wyjazdu 60 zł od osoby. Zapisy w zakrystii po Mszach Świętych.
 1. 13 sierpnia wyruszy XII Piesza Pielgrzymka z Legnicy do Krzeszowa na Wielki Odpust Krzeszowski. Pielgrzymi przechodząc przez Jawor, Bolków, Kamienną Górę dotrą 15 sierpnia na godzinę przed sumą odpustową do Bazyliki Krzeszowskiej. Zapisy w dniu pielgrzymki pod Katedrą od godz. 6:15. Rozpoczęcie w Katedrze o godz. 7:00. Koszt uczestnictwa: 30 zł. Obejmuje on ubezpieczenie, transport bagażu (prosimy zabrać karimaty i śpiwory, młodzież namioty). Zaprasza ks. Mariusz Majewski, Główny Przewodnik PPL
 1. Czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na Nowennę w środę o godz. 17:00. Intencje można składać do puszki wystawionej pół godziny przed rozpoczęciem Nowenny obok makiety kościoła. W tych samych intencjach jest sprawowana wieczorna Msza Święta.
 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodników „Niedziela i „Gość Niedzielny”.
 1. Wyrażamy serdeczną wdzięczność wszystkim Osobom, które zatroszczyły się o porządek w Kaplicy oraz wokół niej na dzisiejszą Niedzielę. Zachęcamy nowe osoby do zaangażowania się w troskę o naszą świątynię.
 1. Trwa okres wakacyjny Niech będzie to czas pogłębienia wiary przeżywanej przez kontakt z przyrodą. Pamiętajmy także na wakacjach o naszym obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej.
 1. Wszystkim Parafianom i Gościom przybyłym do naszej parafii, życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego.
  Wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.
  W tym tygodniu Jubilatom i Solenizantom składamy z serca najlepsze życzenia z kapłańską modlitwą i zaproszeniem do spowiedzi i Komunii świętej w dniu Urodzin lub Imienin.
  Dla zmarłych w ostatnim czasie parafian pragniemy wypraszać dar życia wiecznego.

                                                                               Z chrześcijańskim pozdrowieniem

       

                                                                        Ks. Grzegorz Niwczyk
                                                              PROBOSZCZ PARAFII