Ogłoszenia parafialne 24.07.2016

Jelenia Góra, 24.07.A.D. 2016

Ogłoszenia duszpasterskie
na XVII Niedzielę w ciągu roku

 1. W tym tygodniu w kalendarzu Kościoła wspominamy:
 • w poniedziałek – Kościół Święto Świętego Jakuba Apostoła oraz Świętego Krzysztofa – patrona podróżnych i kierowców;
 • we wtorek – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny;
 • w piątek – Wspomnienie św. Marty.
 1. Zgodnie z zapowiedzią z przed tygodnia dziś, z racji przypadającego w poniedziałek 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa – Patrona kierowców, po wszystkich Mszach Świętych święcimy pojazdy i modlimy się za kierowców. Proponujemy, aby samochody parkować wzdłuż ulicy Morcinka.
 1. Od jutra do 31 lipca w Krakowie trwać będą Światowe Dni Młodzieży, ogłoszone przez Papieża Franciszka. Młodzi ludzie z całego świata przebywają już w naszej diecezji oraz w innych diecezjach Polski, od 20 lipca. W Legnicy są to głownie pielgrzymi ze Stanów Zjednoczonych, Filipin, Francji, Niemiec i Rosji. 22 lipca odwiedzili Bazylikę w Krzeszowie, wczoraj byli we Wrocławiu, a dziś po koncercie pożegnalnym w amfiteatrze w legnickim parku, pojadą do Krakowa. Wspierajmy naszą modlitwą to wyjątkowe spotkanie. Prośmy Boga, aby to wielkie święto wiary przyniosło wiele dobra dla wszystkich, którzy do nas przybyli, a także abyśmy jako chrześcijanie mogli jeszcze bardziej poczuć się jedną wielką rodziną wierzącą w tego samego Boga.
 1. W dniach 02 – 10.08.2016r. wyruszy z Legnicy XXIV Piesza Pielgrzymka Diecezji Legnickiej na Jasną Górę pod hasłem: „Chrzest źródłem miłosierdzia”. Zachęcamy serdecznie do uczestnictwa w tym wydarzeniu.
 1. Czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na Nowennę w środę o godz. 17:00. Intencje można składać do puszki wystawionej pół godziny przed rozpoczęciem Nowenny obok makiety kościoła. W tych samych intencjach jest sprawowana wieczorna Msza Święta.
 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodników „Niedziela i „Gość Niedzielny”.
 1. Wyrażamy serdeczną wdzięczność wszystkim Osobom, które zatroszczyły się o porządek w Kaplicy oraz wokół niej na dzisiejszą Niedzielę. Zachęcamy nowe osoby do zaangażowania się w troskę o naszą świątynię.
 1. Trwa okres wakacyjny Niech będzie to czas pogłębienia wiary przeżywanej przez kontakt z przyrodą. Pamiętajmy także na wakacjach o naszym obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej.
 1. Wszystkim Parafianom i Gościom przybyłym do naszej parafii, życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego.
  Wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.
  Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w Ich intencji.
  Dla zmarłych w ostatnim czasie parafian pragniemy wypraszać dar życia wiecznego.

                                                                                Z chrześcijańskim pozdrowieniem

                                                           Ks. Grzegorz Niwczyk
                                                              PROBOSZCZ PARAFII