• Home
  • BUDOWA KOŚCIOŁA

Wesprzyj budowę kościoła!

“Budujemy kościół Boży”. Nasza Parafia wznosi nowy kościół przy ul. Morcinka 8 A, w rejonie “Małej Poczty”, w Jeleniej Górze. Możesz wesprzeć to ważne dzieło przekazując 1 % podatku.

Podajemy numer KRS: 0000221535, na który należy kierować odpisany 1 % podatku z “dopiskiem“:

Parafia Matki Boskiej Królowej Polski i Św. Franciszka z Asyżu. Jelenia Góra.

Od zeszłego roku nie ma obowiązku składania zeznania podatkowego. Urzędnicy skarbowi do 15 lutego przygotują zeznanie za nas. Przy przygotowaniu PIT’ów będą korzystać z danych z lat ubiegłych, dlatego jeśli w zeszłym roku przekazaliście swój 1% podatku na budowę naszego kościoła, za co serdecznie dziękujemy, to w tegorocznym zeznaniu przygotowanym przez Ministerstwo Finansów będzie ta informacja wpisana w Waszym rozliczeniu.

Jeśli w zeszłym roku nie przekazaliście swojego 1% na potrzeby naszej parafii, zachęcamy aby zrobić to w tym roku. Wystarczy wpisać odpowiednie dane w przygotowanym dla Was zeznaniu na Portalu Podatkowym (po 15-tym lutego 2021r.).

Ważne jest aby w zeznaniu podatkowym wpisać KRS CARITAS DIECEZJI LEGNICKIEJ (0000221535), a jako cel szczegółowy nazwę „PARAFIA MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ POLSKI I ŚWIĘTEGO FRANCISZKA Z ASYŻU”. Można również przynieść swoje zeznania podatkowe do zakrystii, pomogą nam je rozliczyć osoby, które zajmują się tym od kilku lat.

Wszelkie ofiary na cel BUDOWY KOŚCIOŁA można przesyłać na numer KONTA:

BZ WBK S.A. I/O JELENIA GÓRA
12 1090 1926 0000 0005 1400 6313