2017.09.10

Jelenia Góra, 10.09. A. D. 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą 


 1. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. Ofiary z tacy przeznaczone zostaną na budowę naszej Świątyni. Bóg zapłać za składane przez Was ofiary.

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  • 13 września –  środa, Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i Doktora Kościoła;
  • 14 września –  czwartek, Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
  • 15 września –  piątek, Wspomnienie Najświętszej Marii Panny Bolesnej;
  • 16 września –  sobota, Wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

 1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy I ponadgimnazjalnej.


 1. We wtorek tj. 12 września przypada II wtorek miesiąca. Tego dnia zapraszamy Wszystkich na Mszę św. Wotywną do Ducha Świętego, a po niej na adorację z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
  W tym dniu przypada również 19 rocznica święceń biskupich Ks. Biskupa Seniora Stefana Cichego, pamiętajmy o Nim w swych modlitwach.


 1. Czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na Nowennę, w środę o godz. 17:00. Intencje składamy do puszki wystawianej pół godziny przed rozpoczęciem Nowenny obok makiety Kościoła. W tych samych intencjach sprawowana będzie wieczorna Eucharystia.


 1. Już w najbliższy piątek – 15 września – o godz. 16:00 Parafia Matki Bożej Miłosierdzia w Cieplicach zaprasza kobiety na kurs „SZKOŁY NOWEJ EWANGELIZACJI” noszącego nazwę „ESTERA”.
  |
  Kurs Estera to szczególny czas przeznaczony wyłącznie dla kobiet. Panie są zaproszone do odkrycia swojej tożsamości jako córki, zarówno w życiu osobistym, jak i w Kościele. Jest to też droga uzdrowienia wewnętrznego, moment, w którym każda kobieta ma możliwość pozostawienia trudnych wydarzeń z przeszłości związanych z raniącymi relacjami. Głównym celem tego kursu jest znalezienie odpowiedzi na pytanie – Kim jestem?


 1. 1 września w Jeleniej Górze rozpoczęły działalność dwie nowe szkoły katolickie. Szkoła Podstawowa oraz Liceum Ogólnokształcące. Ks. Dyrektor informuje, iż są wolne miejsca w bieżącym roku szkolnym w I kl. LO oraz w kl. VII SP. Rodzice zainteresowani zapisaniem dzieci do w/w szkół, proszeni są o kontakt z sekretariatem na PCK 23 w Cieplicach (tel. 519-575-989).


 1. W dzisiejszą niedzielę o godz. 16:00, w Sali Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbędzie się uroczyste otwarcie tych nowych szkół. Po uroczystości, o godz. 18:00 sprawowana będzie Eucharystia w Bazylice pw. św. Erazma i Pankracego z okazji Tygodnia Wychowaniu i inauguracji roku szkolnego. Uroczystości przewodniczył będzie Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski.


 1. Od dzisiaj można odbierać w zakrystii deklaracje o chęci przystąpienia dziecka do I Komunii Św. w naszej Parafii. Wypełnione kwestionariusze wraz ze świadectwem chrztu, które jest warunkiem zapisania dziecka na listę. Rodzice powinni dostarczyć osobiście do Księdza w zakrystii, w nieprzekraczalnym terminie do 30 września.
  Przypominamy rodzicom tych dzieci, że przygotowania dzieci w parafii odbywać się będą w czwartki o godz. 15:15. Prosimy, aby tak zaplanować inne zajęcia swoim dzieciom, aby mogły w nich uczestniczyć.
  W związku z przygotowaniem do I Komunii Św., rodzice i dzieci powinni uczestniczyć w niedzielnych Mszach św. o godz. 10:30.


 1. Podobnie kandydaci do bierzmowania z klas VI i VII szkoły podstawowej, mogą już odbierać deklaracje o chęci przystąpienia do tego sakramentu.


 1. Od dzisiaj rozpoczyna się VII Tydzień Wychowania. Tegoroczne hasło brzmi: „”Maryja wychowawczynią pokoleń“. Jest to inicjatywa Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski i Rady Szkół Katolickich. Inicjatywa Tygodnia Wychowania została pomyślana jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, jako forma zwrócenia uwagi wszystkich Ludzi Dobrej Woli na pilną potrzebę wychowania jako pomoc w szukaniu prawdy, która powinna być fundamentem wychowania.


 1. Jeszcze raz chcemy zaprosić Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Turnieju Szachowym organizowanym przez naszą Parafię. Turniej odbędzie się w sobotę 16 września. Rozpoczęcie o godz. 09:30, potrwa około 5-6 godzin. Więcej informacji na plakacie przed Kaplicą i na naszej stronie internetowej. Udział w turnieju jest bezpłatny. Nie obowiązują żadne granice wiekowe. Zapisyn tylko do środy – 13 września – gdyż potrzebujemy kilka dni przed turniejem aby zorganizować sprzęt szachowy oraz zaplecze. Zapisywać można się w zakrystii lub telefonicznie u Pana Bogdana Nalepy pod numerem 602 501 866. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.
  Zapraszamy również Osoby chcące kibicować Zawodnikom!


 1. W czwartek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na spotkanie formacyjne lektorów.


 1. W piątek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy ministrantów i kandydatów na ministrantów. Również do tego grona zapraszamy chłopców ze szkół podstawowych.


 1. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką – tygodniki: „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”.


 1. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom z ulicy Powstańców Wielkopolskich od numeru 11 do 20, którzy posprzątali Kaplicę na dzisiejszą niedzielę. W najbliższym tygodniu do pomocy w porządkach zapraszamy Mieszkańców ulicy Powstańców Wielkopolskich od numeru 21 do ostatnich numerów, jak również Wszystkie Osoby, z ulicy Powstańców Wielkopolskich, które nie mogły przybyć w poprzednich tygodniach.


 1. Wszystkim Parafianom życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego oraz pomyślnego tygodnia.

 1. Z naszej Parafii w minionym tygodniu do wieczności odeszli:
  Krystyna Norman, Andrzej Gregorczyk
  Wypraszajmy dla Nich łaskę życia wiecznego.

 

Z chrześcijańskim pozdrowieniem
Ks. Grzegorz Niwczyk
PROBOSZCZ PARAFII