2017.08.20

Jelenia Góra, 20.08. A. D. 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie
na XX Niedzielę Zwykłą
 

Na samym początku pragniemy naszą szczególną modlitwą objąć tych, którzy w sposób tragiczny stracili życie w wyniku zamachów na przestrzeni ostatnich dni w Hiszpanii, najpierw w Barcelonie w czwartek, a później w Cambrils w piątek  Polecajmy Panu Bogu ofiary tych ataków. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


 1. Dziś przypada III niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na budowę Naszego Kościoła.
  Za tydzień w IV niedzielę miesiąca ofiary z tacy również przeznaczone zostaną na budowę naszej Świątyni. Bóg zapłać za składane przez Was ofiary.


 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

  • 21 sierpnia – poniedziałek, Wspomnienie św. Piusa X, papieża;
  • 22 sierpnia – wtorek, Wspomnienie Najświętszej Marii Panny, Królowej;
  • 24 sierpnia – czwartek, Święto św. Bartłomieja, apostoła;
  • 26 sierpnia – sobota, Uroczystość Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej.

 1. Jak co roku, pragniemy przyłączyć się do akcji Caritasu pt. „Tornister pełen uśmiechu”. Po prawej stronie ołtarza przy figurze Świętego Franciszka, można do kosza składać przybory szkolne (plecaki, piórniki, kredki, pióra, długopisy, zeszyty, nożyczki, plastelinę, klej), które przekażemy dzieciom z rodzin uboższych z naszej parafii. Prosimy aby były to rzeczy nowe. Już w imieniu obdarowanych wyrażamy wdzięczność za Państwa hojność i otwarte serce.


 1. Czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na Nowennę, w środę o godz. 17:00. Intencje składamy do puszki wystawianej pół godziny przed rozpoczęciem Nowenny obok makiety Kościoła. W tych samych intencjach sprawowana będzie wieczorna Eucharystia.


 1. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką – tygodniki: „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”.


 1. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom z ulicy Daszyńskiego od numeru 15 do 25A, którzy posprzątali Kaplicę na dzisiejszą niedzielę. W najbliższym tygodniu do pomocy w porządkach zapraszamy wszystkich mieszkańców ulicy Lipowej od numeru 1 do 18.


 1. Trwa okres wakacji. Pamiętajmy o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św. Starajmy się, aby nasz ubiór w kościele podobał się obecnemu tam Panu Jezusowi.


 1. Wszystkim Parafianom życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego oraz pomyślnego tygodnia i miłego letniego wypoczynku.


 1. Wypraszajmy łaskę życia wiecznego dla wszystkich, którzy odeszli z naszej Parafii w minionym tygodniu do wieczności.

 

Z chrześcijańskim pozdrowieniem
Ks. Grzegorz Niwczyk
PROBOSZCZ PARAFII