2017.08.06

Jelenia Góra, 06.08. A. D. 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie
na Niedzielę Przemienienia Pańskiego


 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

  • 8 sierpnia – wtorek, Wspomnienie św. Dominika, prezbitera;
  • 9 sierpnia – środa, Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy;
  • 10 sierpnia – czwartek, Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, w tym dniu na szczycie Śnieżki odbędzie się Uroczysta Msza św. z udziałem Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego;
  • 11 sierpnia – piątek, Wspomnienie św. Klary, dziewicy.

 1. We wtorek – 8 sierpnia – z racji II wtorku miesiąca odbędzie się Msza Święta wotywna do Ducha Świętego.


 1. Czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na Nowennę, w środę o godz. 17:00. Intencje składamy do puszki wystawianej pół godziny przed rozpoczęciem Nowenny obok makiety Kościoła. W tych samych intencjach sprawowana będzie wieczorna Eucharystia.


 1. Jeszcze dziś i jutro spotykamy się na wspólnej modlitwie w intencji Pielgrzymów zdążających do Stóp Jasnogórskiej Pani.


 1. Wszystkich, którzy zapisali się na wyjazd autokarowy, aby przywitać Pieszych Pielgrzymów przybywających na Jasną Górę, a nie uiścili jeszcze kosztów wyjazdu w wysokości 60 zł, prosimy o pilne uregulowanie należności, gdyż wyjazd będzie miał miejsce dzisiaj o godz. 23:45.


 1. Pamiętajmy, że sierpień tradycyjnie obchodzony jest w Polsce jako miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do złożenia postanowienia o powstrzymaniu się od spożywania alkoholu. Pamiętajmy także o modlitwie w intencji wszystkich uzależnionych od tego straszliwego nałogu.


 1. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką – tygodniki: „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”.


 1. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom z ulicy Szewskiej od numeru 1 do 9, którzy posprzątali Kaplicę na dzisiejszą niedzielę. W najbliższym tygodniu do pomocy w porządkach zapraszamy wszystkich mieszkańców ulicy Szewskiej od numeru 10 do 13 oraz mieszkańców ulicy Daszyńskiego od numeru 1 do 14.


 1. Trwa okres wakacji. Pamiętajmy o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św. Starajmy się, aby nasz ubiór w kościele podobał się obecnemu tam Panu Jezusowi.


 1. Wszystkim Parafianom życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego oraz pomyślnego tygodnia i miłego letniego wypoczynku.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem
Ks. Grzegorz Niwczyk
PROBOSZCZ PARAFII