Ogłoszenia

Jelenia Góra, 16.09. A. D. 2018

 

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą

W dniu dzisiejszym przypada III niedziela miesiąca. Ofiary z tacy przeznaczone zostaną na budowę naszej Świątyni. W przyszłym tygodniu ofiary również będą przeznaczone na ten cel. Bóg zapłać za składane przez Was ofiary.


W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

  • 18 września – wtorek, Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, który jest patronem dzieci i młodzieży. W tym dniu zapraszamy wszystkich uczniów na Mszę Świętą o godz. 17:00. Dzieci z Klasy I–szej zapraszamy z tornistrami, które zostaną pobłogosławione.
  • 20 września – czwartek, Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
  • 21 września – piątek, Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencjach składanych do puszki.


Od najbliższego czwartku wraz z grupą Odnowy w Duchu Świętym odbywać się będą Msze św. w trakcie których będziemy przeżywać w sposób szczególny Eucharystię i Słowo Boże. Takie Msze odbywały się dotychczas we wtorki. W ten czwartek, z racji trzeciego czwartku miesiąca, w sposób szczególny będziemy przeżywać usłyszane Słowo Boże. Kapłan zamiast homilii wprowadzi nas w tekst Ewangelii, który sami będziemy rozważać. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie, w trakcie którego każdy będzie mógł podzielić się swoimi refleksjami z usłyszanych tekstów biblijnych.


Od 29 – 30 września w parafii MBKP w Legnicy odbędzie się forum charyzmatyczne – Dzień Jedności Wspólnot. Spotkaniu przewodniczyć będzie Ks. Leszek Woroniecki. Zapisy w zakrystii. Koszt 90 zł z obiadem i 70 zł bez obiadu.


Prosimy o składanie deklaracji o chęci przystąpienia dziecka do I Komunii Św. wraz ze świadectwem chrztu w kancelarii parafialnej. Rodzice powinni dostarczyć osobiście do Księdza w zakrystii, w nieprzekraczalnym terminie do 30 września.
Przygotowania dzieci w parafii odbywają się będą we wtorki o godz. 15:30.
W związku z przygotowaniem do I Komunii Św., rodzice i dzieci uczestniczą w niedzielnych Mszach św. o godz. 10:30.


Kandydaci do bierzmowania z klas VII i VIII szkoły podstawowej, także muszą składać deklaracje o chęci przystąpienia do tego sakramentu.


Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi zapraszają dziewczęta na dni skupienia pod hasłem „Nauczycielu gdzie mieszkasz” do domu zakonnego w Poznaniu w dniach 21-23 września. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.


W środę o godz. 19:30 spotkanie Dorosłych Ministrantów. Zmienił się termin spotkań. Mamy nadzieję że do grona dorosłej służby liturgicznej dołączą nowe osoby, którym być może czwartki nie pasowały.


W piątek na Mszę św. O godz. 17:00 zapraszamy Lektorów, Ministrantów i kandydatów na Ministrantów. Po mszy św. odbędzie się spotkanie. Zachęcamy nowych chłopców do służby liturgicznej.


 Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych na rok 2019.


Zapraszamy do składania propozycji osób, które mogłyby kandydować do Rady Parafialnej. Czynne prawo wyborcze mają wszyscy pełnoletni parafianie. Od dzisiejszej niedzieli do soboty 6 października br. można zgłaszać swoich kandydatów do Rady. W niedzielę 7 października będzie można się zapoznać z listą kandydatów. Kandydat musi być osobą pełnoletnią, bierzmowaną, czynnie uczestniczącą w życiu parafii oraz mieć dobrą opinię. Składając propozycję osób do Rady, należy uzyskać zgodę osoby, która wg nas powinna kandydować. Swoich kandydatów do Rady należy zgłaszać pisemne, za pomocą karty z danymi kandydata (imię, nazwisko, kontakt) wrzuconej do urny ustawionej z tyłu kościoła lub złożonej w kancelarii. Formularze są wyłożone przy makiecie kościoła.
Wybory do Rady Parafialnej odbędą się 14 października.


Dyrektor Zespołu Szkół Katolickich w Jeleniej Górze zaprasza na dzień otwartych drzwi w nowo otwartej szkole przy ul. Kopernika 1. W niedzielę 23 września od godz. 8:30 do 14:30 w ramach „Niedzieli z Pankracym”, przygotowane zostaną atrakcje dla dzieci i młodzieży.


Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodników „Niedziela i „Gość Niedzielny”.


Serdecznie dziękujemy mieszkańcom ulicy Wolności z domów od numeru od 39 do 55 za pomoc w porządkach a kaplicy. W najbliższą sobotę, po porannej Mszy św. do posprzątania kaplicy zapraszamy mieszkańców ulicy Wolności z domów od numeru od 56 do 80.


Z naszej Parafii w minionym tygodniu do wieczności odeszła:

+Regina Skolimowska

Wypraszajmy dla Nich łaskę życia wiecznego.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem
Ks. Rafał Berezowski
PROBOSZCZ PARAFII