Ogłoszenia

Jelenia Góra, 16.04. A. D. 2017

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

 


Świętujemy dziś zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią, piekłem i szatanem.


 1. W dniu dzisiejszym przypada III niedziela miesiąca. Ponieważ w najbliższym czasie czekają nas duże wydatki związane z pracami mającymi na celu zakończenie realizacji dachu Kościoła, dlatego wszystkie ofiary zebrane na tacę w dniu dzisiejszym przeznaczone są w dalszym ciągu na ten cel. Już teraz składamy Wszystkim Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

 2. Za tydzień Niedziela Bożego Miłosierdzia.
  W sposób szczególny kojarzy się nam ona z odejściem Świętego Jana Pawła II, które nastąpiło właśnie w wigilię tego dnia przed dwunastoma laty. Z pewnością śmierć naszego ukochanego Papieża zwróciła oczy całego świata w stronę Jezusa Miłosiernego.
  Do Uroczystości Bożego Miłosierdzia przygotowujemy się, kontynuując rozpoczętą w piątek Nowennę. Zapraszamy na nią codziennie o godz. 16.30.


 1. Trwamy w Oktawie Wielkiej Nocy. Msze święte o godz. 7.30 i 17.00. Zachęcamy do liczniejszego uczestnictwa w Eucharystii, aby w ten sposób przedłużyć radość ze Zmartwychwstania Chrystusa.


 1. W poniedziałek, dnia 24 kwietnia, przypada wspomnienie św. Grzegorza z Elwiry – biskupa; w tym dniu przypadają imieniny Księdza Proboszcza. W imieniu Grup Modlitewnych i Rady Parafialnej zapraszamy na Uroczystą Mszę św. w intencji Solenizanta, która zostanie odprawiona w niedzielę 23 kwietnia o godz 12:00


 2. Czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na Nowennę, w środę o godz. 17.00. Intencje składamy do puszki wystawianej pół godziny przed rozpoczęciem Nowenny obok makiety Kościoła. W tych samych intencjach sprawowana będzie wieczorna Eucharystia.


 1. Zachęcamy wszystkich życzliwych Parafian do przekazania 1% podatku na rzecz budowy Naszej Świątyni. Nr KRS można otrzymać w zakrystii lub oderwać z tablicy ogłoszeniowej umieszczonej na zewnątrz. Istnieje też możliwość bezpłatnej pomocy przy rozliczeniu deklaracji podatkowej, chętnych zapraszamy do zakrystii.


 1. Przypominamy informację o możliwości udziału w samolotowej pielgrzymce do Fatimy z okazji 100-lecia Objawień Fatimskich. Termin: 17 – 21 październik 2017. Koszt: 1500 zł + 280 €. Szczegółowe informacje na plakacie i na naszej stronie internetowej i w zakrystii.


 1. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką – tygodniki: „Niedziela”, oraz Gość Niedzielny”.


 1. Wyrażamy serdeczną wdzięczność wszystkim Osobom, które przyłączyły się w pomoc przygotowania Świąt Wielkiej Nocy w naszej Parafii.

 • Najpierw dziękujemy tym, którzy sprzątnęli Kaplicę, dolną część budowanego Kościoła a także teren na zewnątrz.
 • Szczególną wdzięczność wyrażamy Panom, którzy wznoszą naszą Świątynię za to, że stworzyli nam możliwość pierwszego poświęcenia pokarmów w murach tak oczekiwanego przez nas Domu Bożego.
 • Nie możemy nie podziękować Osobom, które zaangażowały się w przygotowanie pięknej dekoracji, a więc Ołtarza Adoracji i Bożego Grobu. Te podziękowania kierujemy w stronę Pana Kościelnego Zbigniewa Marmuli, towarzyszących Mu Panów oraz Pani Ewy Lubeckiej, która wiele czasu poświęciła na przygotowania.
 • Dziękujemy Służbie Liturgicznej pod opieką Księdza Tomasza, lektorom i dorosłym ministrantom, chórowi pod dyrekcją Pani Gabrieli Kowalewskiej za Ich zaangażowanie w przebieg całego Triduum Paschalnego.
  Dziękujemy również Panu Organiście.
 • Wielki wkład i dużo czasu na przygotowanie paczek z ofiarowanych przez Was darów żywnościowych poświęciły Panie: Teresa Komańska, Alicja Ofmańska i Agnieszka Rybarczyk oraz ministranci i lektorzy: Wojciech Niechcielski, Paweł Szabat i Mikołaj Lenart. Im też dziękujemy.
 • Bóg zapłać Paniom: Małgorzacie Lisiak i Annie Dworzyckiej za rozprowadzanie chlebków na stół wielkanocny oraz młodzieży, która Im towarzyszyła.

  Wam wszystkim chcemy podziękować za dobrą frekwencję w czasie tych Świętych Dni oraz piękne modlitewne zaangażowanie w przeżycie tego wyjątkowego czasu.
  Cieszymy się również, że wiele Osób przystąpiło wieczorem i w nocy, podczas Adoracji przy Bożym Grobie, do Sakramentu Pokuty i Pojednania.
  Niech Zmartwychwstały Chrystus będzie dla Was źródłem radości i nadziei w przeżywaniu naszego Chrześcijaństwa.


 1. Na najbliższą sobotę po porannej Mszy św. zapraszamy do pomocy w przygotowaniu Domu Bożego osoby zamieszkujące przy ulicy Malczewskiego, domy od numeru 10 do 16B.


 1. W czwartek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na spotkanie formacyjne lektorów, a o godz. 20:00 spotkanie dorosłych ministrantów.


 1. W piątek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy ministrantów i kandydatów na ministrantów.


 1. Również w sobotę o godz. 10:00 odbędzie się w naszej salce parafialnej spotkanie dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych.


 1. Z naszej Parafii w minionym tygodniu do wieczności odeszła Anna Wiśniewska.
  Wypraszajmy dla Zmarłej łaskę życia wiecznego.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Ks. Grzegorz Niwczyk
PROBOSZCZ PARAFII