Ogłoszenia

Jelenia Góra, 13.01. A. D. 2019

Ogłoszenia Duszpasterskie na Święto Chrztu Pańskiego

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  • 17 stycznia – czwartek, Wspomnienie św. Antoniego, opata;
  • 19 stycznia – sobota, Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

 2. Dziś wieczorem, podczas Mszy św. o godz. 17:00 będzie nam towarzyszył Karkonoski Zespół Folkowy „Szyszak”. Po Mszy zapraszamy wszystkich do kaplicy na Wspólne Rodzinne Kolędowanie wspólnie z zespołem.

 3. Czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na Nowennę, w środę o godz. 17:00.

 4. Od dnia dzisiejszego gościmy Księdza Władysława Biszko ze Lwowa, który przez najbliższy miesiąc będzie nam pomagał w posłudze duszpasterskiej.

 5. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszamy wszystkie osoby, które zapisały się na ferie do Zakopanego, na spotkanie organizacyjne. Obecność obowiązkowa. Prosimy również o uregulowanie w tym dniu wpłat.

 6. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. Ofiary z tacy przeznaczone zostaną na budowę naszej Świątyni. Bóg zapłać za składane przez Was ofiary.

 7. Od 18 – 25 stycznia będziemy przeżywać Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Hasło tygodnia: „Dąż do sprawiedliwości (Pwt 16,20)”.

 8. Trwa w naszej Parafii wizyta duszpasterska. Wizytę kapłana, dzień wcześniej zapowiadają ministranci. W dni powszednie od poniedziałku do piątku, wizytę rozpoczynamy od godz. 15.00, a w soboty od godz. 10.00.
  Jeśli z różnych przyczyn nie mamy możliwości spotkać się z księdzem podczas wyznaczonej na dany dzień wizyty – można będzie indywidualnie zaprosić kapłana do swojego domu, po zakończeniu całej kolędy. Kto ma życzenie złożyć ofiarę na budowę Kościoła przy okazji kolędy, prosimy o napisanie tej informacji na kopercie.
  W rozpoczynającym się tygodniu kapłani odwiedzą Rodziny zamieszkujące przy następujących ulicach:
  Poniedziałek:
  Wrońskiego, Przesmyk, Orkana
  Wtorek:
  Powstania Listopadowego, Prusa, Spółdzielcza
  Środa:
  Warszawska
  Czwartek:
  Wańkowicza, Wyspiańskiego 1 – 7
  Piątek:
  Wyspiańskiego 8 – 29
  Sobota:
  Wyspiańskiego 30 do końca

 9.  Bardzo serdecznie zapraszamy Wszystkich Chętnych na Doroczną Zabawę Karnawałową, z której dochód zostanie przeznaczony na potrzeby budowy Naszego Kościoła. Odbędzie się ona w sobotę 16 lutego 2019 r. w Piechowicach. Koszt udziału od pary wynosi: 300,00 zł. W kwocie tej zawiera się cała konsumpcja oraz różne atrakcje, m.in.: loteria fantowa, konkursy. Dla wszystkich niezmotoryzowanych – za dodatkową opłatą, zapewniony zostanie dojazd na miejsce zabawy, a także powrót. Wszelkie informacje uzyskać można w zakrystii po Mszach św. lub telefonicznie. 

 10. W tym roku również istnieje możliwość ofiarowania 1% na rzecz budowy Naszej Świątyni. Osoby zainteresowane mogą uzyskać bliższą informację na ten temat w zakrystii. Można też pobrać ulotki informacyjne ze szczegółowymi danymi.
  Ważne jest aby w zeznaniu podatkowym wpisać KRS CARITAS DIECEZJI LEGNICKIEJ I NAZWĘ PARAFII MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ POLSKI I ŚWIĘTEGO FRANCISZKA Z ASYŻU.

 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodników „Niedziela i „Gość Niedzielny”.

 12. Dziękujemy Pani Grażynie z ulicy Wańkowicza za pomoc w porządkach w kaplicy. W najbliższą sobotę, po porannej Mszy św. do pomocy w porządkach kaplicy zapraszamy mieszkańców ulicy Prusa.

 13. Z naszej Parafii w minionym tygodniu do wieczności odeszły:

+ Wanda Nocuń
+ Halina Wdowiak

Wypraszajmy dla Nich łaskę życia wiecznego.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem
Ks. Rafał Berezowski
PROBOSZCZ PARAFII