Ogłoszenia

Jelenia Góra, 11.11. A. D. 2018

 Ogłoszenia Duszpasterskie na XXXII Niedzielę Zwykłą 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  • 12 listopada – poniedziałek, Wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;
  • 13 listopada – wtorek, Wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski;
  • 17 listopada – sobota, Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
 1. W dniu dzisiejszym przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy w tym dniu na uroczystą Mszę św. o godz. 12:00, w której będziemy dziękować Bogu za niepodległą ojczyznę.
 1. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 12:00
 1. Jeszcze do wtorku można składać kartki wypominkowe. Prosimy o czytelne ich wypełnianie oraz wpisanie na kopercie lub kartce nazwy ulicy, z której kartka jest przekazywana. Wypominki prosimy składać w zakrystii.

12 XI

Poniedziałek

Powstańców Wielkopolskich, Szewska, Mickiewicza, Kruszwicka, Warszawska, Żeromskiego, Broniewskiego, Spółdzielcza, Orkana

13 XI

Wtorek

Gałczyńskiego, Głowackiego, Kossaka, Daszyńskiego, Gielniaka, pozostałe ulice oraz wypominki bez wpisanych ulic

15 XI

Czwartek

Nabożeństwo za śp. Osoby Duchowne, Siostry Zakonne, Kleryków

W środę o godz. 17:00 sprawowana będzie Msza św. za wszystkich Zmarłych przedstawianych w Wypominkach z poprzedniego tygodnia.

W piątek, 16 listopada o godz. 17:00 sprawowana będzie Uroczysta Msza Święta w intencji zmarłych Parafian pożegnanych w minionym roku.

 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencjach składanych do puszki.
 1. W przyszłą niedzielę 18 listopada nasza parafia we współpracy z Fundacją przeprowadzi akcję rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych. Akcja ta dedykowana jest 23-letniej Sabinie oraz innym osobom, którym w ten sposób można pomóc. Więcej informacji na plakatach przed kaplicą i na ulotkach, które można pobrać przy makiecie kościoła. Podczas Dnia Dawcy wszystkie zdrowe osoby, w wieku 18-55 lat, mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych Fundacji. Można się będzie zarejestrować od godz. 10:00 do 14:00.
 1. W przyszłą niedzielę przypada III niedziela miesiąca. Ofiary z tacy przeznaczone zostaną na budowę naszej Świątyni. Bóg zapłać za składane przez Was ofiary.
 1. Zapraszamy na kolejny rodzinny wyjazd z naszej parafii do Tropical Island/ k. Berlina największego parku rozrywki i wypoczynku w Niemczech. Wyjazd planowany jest
  7 grudnia. Cena dla dzieci, młodzieży i studentów 29 euro +100 przejazd dla dorosłych 35 euro. Więcej informacji w zakrystii.
 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodników „Niedziela i „Gość Niedzielny”.
 1. Dziękujemy mieszkańcom ulicy Malczewskiego, domy od numeru 14 do 16A za pomoc w porządkach w kaplicy. W najbliższą sobotę, po porannej Mszy św. do pomocy w porządkach kaplicy zapraszamy mieszkańców ulicy Malczewskiego, domy od numeru 16B do 21.
 1. Z naszej Parafii w minionym tygodniu do wieczności odeszli:

          +Rajmund Chlebowsk
          +Tomasz Busk
          +Krzysztof Kozak

Wypraszajmy dla Nich łaskę życia wiecznego.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem
Ks. Rafał Berezowski
PROBOSZCZ PARAFII