Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

W tym dniu dziękowaliśmy Bogu za dar Eucharystii, prosiliśmy Chrystusa o błogosławieństwo. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Udekorowane nasze domy na trasie Procesji Eucharystycznej, a przede wszystkim otwarte Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.

Procesja przeszła ulicami naszej parafii:

  • Wyjście spod kaplicy na ul. Morcinka (w prawo, pod prąd),
  • następnie przejście przez ul. Malczewskiego,
  • dalej ul. Wyczółkowskiego,
  • skręt w ul. Wańkowicza
  • Koniec procesja w Ośrodku Caritas przy ul. Żeromskiego.
  • I ołtarz na placu przy kaplicy.
  • II ołtarz przy posesji Państwa Wryszcz
  • III ołtarz przy posesji Państwa Sztelmach
  • IV ołtarz na placu przed Ośrodkiem Caritas, gdzie po procesji sprawowana była Eucharystia.

 

Pierwsza Komunia Święta 2021

I KOMUNIA ŚWIĘTA – 16 maja 2021 r.
Przychodzimy 10-15 min. przed Mszą Świętą.

GRUPA I – Msza Święta o godz. 10:00
SP10: klasy 3B i 3D oraz szkoły SP2, SP11, SP6
Próby (obecność obowiązkowa na każdym spotkaniu):
czwartek, godz. 16:00
piątek, 16:00
spowiedź – środa, 15:30

GRUPA II – Msza Święta o godz.12:00
SP10: klasy 3A i 3C+SP13
Próby (obecność obowiązkowa na każdym spotkaniu):
wtorek, godz. 16:00
środa, godz. 16:00
spowiedź – piątek, 15:30

♪ Pieśń na wejście Oto jest dzień

Prośba dzieci o błogosławieństwo (wszystkie dzieci na pamięć):
W dniu naszej pierwszej Komunii Świętej.
Gdy mamy przyjąć do serca Boga.
Co złego było już nie pamiętaj
Ojcze kochany i Matko droga.
Wznieście swe dłonie błogosławiące,
naznaczcie krzyżem wasze pociechy,
by serca nasze były gorące,
by uciekały precz od nas grzechy.

LITURGIA EUCHARYSTYCZNA
Pieśń na ofiarowanie: Ofiaruję Tobie Panie mój
KOMUNIA
Chrystus Pan karmi nas
Bóg kiedyś stał się jednym z nas
♪ Idzie mój Pan
♪ Jesteś królem
Po komunii (podziękowania)
♪ Na jeziorze (wersja zmieniona)
WyjścieBohater

Plan kolędy 2020/2021

Data

Dzień tygodnia

Ulica

18 I

Poniedziałek

Malczewskiego,

19 I

Wtorek

Wańkowicza, Wolności

20 I

Środa

Wyspiańskiego

21 I

Czwartek

Wyczółkowskiego

22 I

Piątek

Morcinka

23 I

Sobota

Powstańców Wielkopolskich, Szewska, Mickiewicza

25 I

Poniedziałek

Słowackiego, Tkacka, Traugutta, Hoffmana

26 I

Wtorek

Gałczyńskiego, Głowackiego, Kossaka, Daszyńskiego, Gielniaka

27 I

Środa

Wieniawskiego, Reja, Lipowa, Wrońskiego Powstania Listopadowego, Dunikowskiego, Nadbrzeżna

28 I

Czwartek

Panieńska, Przesmyk, Wyzwolenia Narodowego, Prusa

29 I

Piątek

Kruszwicka, Warszawska, Żeromskiego, Broniewskiego, Spółdzielcza, Orkana

Wypominki 2020

Porządek nabożeństw za zamarłych – Wypominki 2020

Data

Dzień tygodnia

Ulica

3 XI

Wtorek

Malczewskiego

4 XI

Środa

Wańkowicza, Wolności, Prusa

5 XI

Czwartek

Wyspiańskiego, Reja, Lipowa

6 XI

Piątek

Wyczółkowskiego, Wrońskiego

9 XI

Poniedziałek

Morcinka

10 XI

Wtorek

Powstańców Wielkopolskich, Szewska, Mickiewicza, Kruszwicka, Warszawska, Żeromskiego, Broniewskiego, Spółdzielcza, Orkana

11 XI

Środa

Słowackiego, Tkacka, Traugutta, Hoffmana, Wyzwolenia Narodowego

12 XI

Czwartek

Gałczyńskiego, Głowackiego, Kossaka, Daszyńskiego, Gielniaka, Powstania Listopadowego, pozostałe ulice oraz wypominki bez wpisanych ulic.

 Nabożeństwa wypominkowe sprawowane będą o godzinie 17:30