Jelenia Góra, 04. 02. A. D. 2018

 Ogłoszenia Duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy :
 • 05 lutego – poniedziałek, Wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy;
 • 06 lutego – wtorek, Wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników;
 • 10 lutego – sobota, Wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy;
 • w przyszłą niedzielę – 11 lutego, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, przypada Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II.
  Zachęcamy wszystkie Osoby chore i starsze, do uczestnictwa we Mszy św. o godz.17:00 podczas której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Prosimy rodziny, sąsiadów o zainteresowanie się chorymi w domach aby umożliwić Im dotarcie do Kościoła.
 1. Dnia 1 lutego 2018r. na mocy dekretu podpisanego przez Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego Proboszczem naszej Parafii został ustanowiony Rafał Berezowski. Bardzo serdecznie witamy Księdza w naszej Wspólnocie.
  Uroczysta Msza św. inaugurująca posługę Nowego Proboszcza będzie miała miejsce w dolnej części budowanego Kościoła, w niedzielę 18 lutego o godz. 17:00.
 1. We wtorek zapraszamy Wszystkich Parafian na Mszę św. do Ducha Świętego.,
  w trakcie której będziemy rozważać celebrację Liturgii. Takie Msze św. odbywają się w każdy pierwszy wtorek miesiąca.
 1. Czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na Nowennę, w środę o godz. 17:00. Intencje składamy do puszki wystawianej pół godziny przed rozpoczęciem Nowenny obok makiety Kościoła. W tych samych intencjach sprawowana będzie wieczorna Eucharystia.
  Po Mszy św. odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 1. W czwartek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na spotkanie formacyjne lektorów.
 1. W piątek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy ministrantów i kandydatów na ministrantów. Również do tego grona zapraszamy chłopców ze szkół podstawowych.
 1. W najbliższym tygodniu Ks. Grzegorz Niwczyk odwiedzi chorych w Ich domach. Chciałby osobiście podziękować chorym. Będzie kontaktował się indywidualnie z poszczególnymi rodzinami.
 1. Dziękujemy Panu Kościelnemu oraz Paniom i Panom z Rady Parafialnej, Dorosłej Służby Liturgicznej oraz wszystkim innym za pomoc w rozebraniu dekoracji bożonarodzeniowej.
 2. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodników „Niedziela i „Gość Niedzielny”.
  Zachęcamy również do nabywania albumu podsumowującego posługę Księdza Grzegorza Niwczyka w naszej Parafii.
 3. Dziękujemy Mieszkańcom ulicy Słowackiego, domy od numeru 41 do numeru 50A, którzy posprzątali naszą Kaplicę na dzisiejszą niedzielę.
  W najbliższym tygodniu do pomocy w porządkach zapraszamy Parafian zamieszkałych przy ulicy Słowackiego, domy od numeru 51 do ostatnich numerów oraz tych Mieszkańców ulicy Słowackiego, którzy nie mogli pomóc w poprzednich tygodniach.
 4. W tym roku również istnieje możliwość ofiarowania 1% na rzecz budowy Naszej Świątyni. Osoby zainteresowane mogą uzyskać bliższą informację na ten temat w zakrystii. Można też pobrać ulotki informacyjne ze szczegółowymi danymi.
  Ważne jest aby w zeznaniu podatkowym wpisać KRS CARITAS DIECEZJI LEGNICKIEJ I NAZWĘ PARAFII MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ POLSKI I ŚWIĘTEGO FRANCISZKA Z ASYŻU.
  Na zewnątrz wywieszone są informacje, które można oderwać i zabrać ze sobą.
 5. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego i dobrego tygodnia.

   

 6. Z naszej Parafii w minionym tygodniu do wieczności odeszła:

+Romana Mielcarz

Wypraszajmy dla Niej łaskę życia wiecznego.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem
Ks. Rafał Berezowski
PROBOSZCZ PARAFII