29.10.2017

Jelenia Góra, 29.10. A. D. 2017

 

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  • 01 listopada – środa, Uroczystość Wszystkich Świętych;
  • 02 listopada – czwartek, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
  • 04 listopada – sobota, Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
 1. W naszej Kaplicy 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze Święte sprawowane będą:
  • 7.30
  • o godz. 8.30 Msza św. za Zmarłych pochowanych na istniejącym tutaj niegdyś cmentarzu z procesją do znajdującej się przy Parafii Wspólnej Mogiły
  • ostatnia Msza św. o godz. 10.30.

Przypominamy, że nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 i 17:00, ponieważ w tym Dniu na godz. 12:30 zapraszamy na stary cmentarz przy ulicy Sudeckiej  – na procesję z modlitwami za zmarłych, która rozpocznie się przy bramie głównej cmentarza.
Po dojściu procesji do Kaplicy cmentarnej, około godz. 13:00, zostanie odprawiona Uroczysta Msza św. koncelebrowana przez kapłanów Parafii jeleniogórskich.
Przypominamy że wierni którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować za nich odpust zupełny w dniach od 1 do 8 XI. Warunkiem uzyskania tego odpustu jest nawiedzenie Kościoła lub Kaplicy oraz odmówienie modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga, przystąpienie do Sakramentu Pojednania i przyjęcie Komunii św. oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

 • Na cmentarzu w Cieplicach przy ulicy Jagiellońskiej 1 listopada o godz. 12:00 sprawowana będzie Msza św. a po niej odbędzie się procesja.
 • Na cmentarzu przy ulicy Krośnieńskiej Msza św. o godzinie 12:00.
 • Na nowym cmentarzu przy ulicy Sudeckiej Msza św. zostanie odprawiona 2 listopada o godz. 15:00.
 1. W dniu 02 listopada Msze św. w naszej Kaplicy sprawowane będą o godz. 07:30, 09:00, 12:00 i 17:00.
  W tym dniu po wieczornej Mszy św. odbędzie się zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  Już po raz dwunasty – 2 listopada w Dzień Zaduszny kierujemy nasze zaproszenie do Wszystkich – na godzinę 19:00 – do Kaplicy na starym cmentarzu, gdzie modlitwą Apelową za przyczyną św. Jana Pawła II modlić się będziemy w intencji Naszych Zmarłych.
 1. Tradycją lat poprzednich od dnia 3 XI zachęcamy do udziału w wieczornych modlitwach różańcowych na starym cmentarzu w intencji Zmarłych, które do 7 XI rozpoczynać będziemy przed kaplicą cmentarną o godz. 19:00.
  Tę wyjątkową modlitwę zakończymy 8 XI w środę Uroczystą Mszą Św. zbiorową za zmarłych sprawowaną w Kaplicy cmentarnej o godz. 19:00.
  Również na tę Mszę Św. intencje będzie można składać wcześniej w naszej Parafii, oraz bezpośrednio przed rozpoczęciem Mszy św. na cmentarzu.
 1. Prosimy Dzieci, które uczestniczą w Modlitwach Różańcowych, aby na poniedziałek 30 października przyniosły podpisane plansze z wklejonymi obrazkami.
 1. Informujemy, że od 4 listopada, przez cały miesiąc, w Parafii Matki Bożej Miłosierdzia, przy ulicy PCK w Cieplicach, odbywać się będą nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych.
  Każdego tygodnia rozpoczynają się one Mszą św. o godz. 18:00 w sobotę i niedzielę, a po Mszy św. będzie miało miejsce spotkanie z narzeczonymi.
 1. W dalszym ciągu można zaopatrywać się w kartki wypominkowe. Prosimy o czytelne ich wypełnianie oraz wpisanie na kopercie lub kartce nazwy ulicy, z której kartka jest przekazywana. Ułatwi nam to poinformowanie Państwa w które dni będą odczytywane kartki z poszczególnych ulic.
  Wypominki prosimy składać w zakrystii.
  Informujemy, że modlitwy wypominkowe w naszej Parafii rozpoczynamy trzeciego listopada. Będą one miały miejsce w dni powszednie o godz. 17:00, a bezpośrednio po wypominkach, ok. godz. 17:30  sprawowana będzie wieczorna Msza św.
  Jedynie w listopadowe środy Msze św. wieczorne sprawowane będą o godz. 17:00, a polecać w nich będziemy oprócz zwykłych intencji – Wszystkich Zmarłych przedstawianych w Wypominkach z poprzedniego tygodnia.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 • W piątek o godz. 15:00 rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie okazja do Spowiedzi św. do wieczornej Mszy św.
 • W sobotę kapłani odwiedzą z Komunią św. chorych w Ich domach od godz. 09:00.
 1. Dzisiaj po Mszach Świętych liturgiczna służba ołtarza rozprowadza znicze nagrobne. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby tej formacji.
 1. W piątek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy ministrantów i kandydatów na ministrantów. Również do tego grona zapraszamy chłopców ze szkół podstawowych.
 1. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką – tygodniki: „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”.
 1. Dziękujemy Mieszkańcom ulicy Wolności numery parzyste od 42 do 70 za pomoc przy sprzątaniu Kaplicy na dzisiejszą niedzielę. Dziękujemy Służbie Liturgicznej – lektorom i dorosłym ministrantom – za pomoc przy sprzątaniu otoczenia Kaplicy oraz Wspólnej Mogiły. Panowie skosili trawę, zdmuchali i zgrabili liście. Dziękujemy Pani Ani za pomoc i użyczenie dmuchawy do liści.
  W najbliższym tygodniu do pomocy w porządkach zapraszamy Mieszkańców ulicy Wolności numery parzyste od 72 do ostatnich numerów oraz wszystkich zamieszkałych przy ulicy Wolności, którzy wcześniej nie mogli przyjść, a chcieliby modlić się czystym Domu Bożym.
 1. Wszystkim Parafianom życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego.
  Osobom, które wyjeżdżają w najbliższych dniach na groby swoich zmarłych życzymy bezpiecznej podróży.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem
Ks. Grzegorz Niwczyk
PROBOSZCZ PARAFII