Jelenia Góra, 28.01. A. D. 2018

 Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą

 

 1. Dzisiaj przypada IV niedziela miesiąca. Ofiary z tacy przeznaczone zostaną na budowę naszej Świątyni.
  Bóg zapłać za składane przez Was ofiary.

 2. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy :
  • 31 stycznia – środa, Wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera;
  • 2 lutego – piątek, Święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej.
   Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 07:30, 09:00 i 17:00.
   Na Msze św. przynosimy świece, które będzie można nabyć również dziś przy wyjściu z kaplicy.
   Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

 3. W dniu dzisiejszym na wszystkich Mszach św. żegnamy naszego Proboszcza, Księdza Grzegorza Niwczyka, który decyzją Biskupa Legnickiego został ustanowiony Proboszczem w Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Leśnej.

 4. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami złożonymi do puszki po Mszy św.

 5. We wtorek zapraszamy na kolejną Mszę św. z medytacją Pisma Świętego. Po Mszy św. spotkamy się w grupkach dzielenia Słowem, by każdy będzie mógł podzielić się swoimi refleksjami z usłyszanych tekstów biblijnych.

 6. Czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na Nowennę, w środę o godz. 17:00. Intencje składamy do puszki wystawianej pół godziny przed rozpoczęciem Nowenny obok makiety Kościoła. W tych samych intencjach sprawowana będzie wieczorna Eucharystia.

 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej.
  • W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, o godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i okazja do spowiedzi do godziny 16:45.
  • W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność.

 8. W sobotę dnia 3 lutego ksiądz Tomasz odwiedzi swoich Chorych z Komunią św. w Ich domach od godz. 09:00.

 9. Dziś kończy w naszej parafii praktykę duszpasterską Ks. Diakon Mateusz Wyspiański. Dziękujemy Ks. Mateuszowi za piękną posługę diakona w naszej Wspólnocie, za obecność w szkole, posługę na cmentarzu, a szczególnie za posługę Słowa Bożego.
  Życzymy Księdzu błogosławieństwa Bożego w tych ostatnich przed święceniami miesiącach, pięknej Uroczystości Święceń i zapraszamy do nas z Mszą św. Prymicyjną na zakończenie Oktawy Bożego Ciała.

 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodników „Niedziela i „Gość Niedzielny”.
  W związku z tym iż żegnamy dziś naszego księdza Proboszcza przygotowana została okolicznościowa książeczka ze wspomnieniem 22 lat wspólnie przeżytych razem z księdzem proboszczem. Książeczka do nabycia za 20 zł.

 11. Bardzo serdecznie zapraszamy Wszystkich Chętnych na Doroczną Zabawę Karnawałową, z której dochód zostanie przeznaczony na potrzeby budowy Naszego Kościoła. Odbędzie się ona już w najbliższą sobotę 3 lutego 2018 r., o godz. 19.00 w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Koszt udziału wynosi: 200,00 zł. od jednej osoby, a 400,00 zł. od pary. W kwocie tej zawiera się cała konsumpcja oraz różne atrakcje, m.in.: loteria fantowa, konkursy. Tradycyjnie odbędzie się również aukcja obrazów. Dla wszystkich niezmotoryzowanych – za dodatkową opłatą, zapewniony zostanie dojazd na miejsce zabawy, a także powrót.
  Wszelkie informacje uzyskać można w zakrystii po Mszach św. lub telefonicznie.
  Zapisy tylko do dnia 30 stycznia br.

 12. Istnieje jeszcze możliwość wzięcia udziału w autokarowej Pielgrzymce do Lwowa, która odbędzie się w dniach od 5 do 10 lutego 2018r.
  Dokładniejsze informacje na plakacie na zewnątrz kaplicy.
  Zapisy przyjmujemy z zakrystii, bądź pod wyznaczonym numerem telefonu umieszczonym na plakacie.

 13. Dziękujemy Mieszkańcom ulicy Słowackiego, domy do numeru 40, którzy posprzątali naszą Kaplicę na dzisiejszą niedzielę.
  W najbliższym tygodniu do pomocy w porządkach zapraszamy Parafian zamieszkałych przy ulicy Słowackiego, domy od numeru 41 do numeru 50A.

 14. W tym roku również istnieje możliwość ofiarowania 1% na rzecz budowy Naszej Świątyni. Osoby zainteresowane mogą uzyskać bliższą informację na ten temat w zakrystii. Można też pobrać ulotki informacyjne ze szczegółowymi danymi.
  Ważne jest aby w zeznaniu podatkowym wpisać KRS CARITAS DIECEZJI LEGNICKIEJ I NAZWĘ PARAFII MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ POLSKI I ŚWIĘTEGO FRANCISZKA Z ASYŻU.

 15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego i dobrego tygodnia.

 16. Z naszej Parafii w minionym tygodniu do wieczności odeszli:

Celina Rutkowska, Anna Jończyk, Waldemar Kszczanowicz, Julian Popczyński.

Wypraszajmy dla Nich łaskę życia wiecznego.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem
Ks. Grzegorz Niwczyk
PROBOSZCZ PARAFII