24.09.2017

Jelenia Góra, 24.09. A. D. 2017

 Ogłoszenia Duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą  

 1. Dziś przypada IV niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na budowę Naszego Kościoła.
  Bóg zapłać za składane przez Was ofiary.
 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  • 25 września –  poniedziałek, Wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera;
  • 27 września –  środa, Wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera;
  • 28 września –  czwartek, św. Wacława, męczennika;
  • 29 września –  piątek, Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  • 30 września –  sobota, Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i Doktora Kościoła.
 1. Dziś o godz. 15:00 w Kościele św. Wojciecha sprawowana będzie w języku migowym Msza św. dla osób niesłyszących i niedosłyszących.
 1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej – o godz. 17:45 – zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas I ponadgimnazjalnych na spotkanie przygotowujące do Uroczystości Bierzmowania.
 1. Czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na Nowennę, w środę o godz. 17:00. Intencje składamy do puszki wystawianej pół godziny przed rozpoczęciem Nowenny obok makiety Kościoła. W tych samych intencjach sprawowana będzie wieczorna Eucharystia.
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik. Nabożeństwa Różańcowe odbywać się będą od poniedziałku do soboty o godz. 17:00, a w niedziele o godz. 16:30. Zachęcamy do licznego udziału. Prosimy Rodziców, aby dzieci i młodzież również zmobilizować do uczestniczenia we wspólnej modlitwie. W związku z tym przypominamy, że w miesiącu październiku wieczorne Msze święte rozpoczynać się będą bezpośrednio po Nabożeństwie, ok. godz. 17:30.
 1. Jeszcze tylko przez najbliższy tydzień można odbierać w zakrystii deklaracje o chęci przystąpienia Dziecka do I Komunii Św. w naszej Parafii. Wypełnione kwestionariusze wraz ze świadectwem chrztu, którego dostarczenie jest warunkiem zapisania Dziecka na listę, Rodzice powinni przekazać je osobiście do Księdza w zakrystii, w nieprzekraczalnym terminie do najbliższej soboty – 30 września.
  Przypominamy Rodzicom, że przygotowania Dzieci w Parafii rozpoczną się od początku października i odbywać się będą w czwartki o godz. 15:15. Prosimy, aby tak zaplanować inne zajęcia swoim Dzieciom, aby mogły w nich uczestniczyć.
  Jednocześnie informujemy, że w związku z przygotowaniem do I Komunii Św., Rodzice i Dzieci powinni uczestniczyć w niedzielnych Mszach św. o godz. 10:30.
 1. Kandydaci do bierzmowania z klas VI i VII szkoły podstawowej, także mogą odbierać deklaracje o chęci przystąpienia do tego sakramentu.
 1. W czwartek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na spotkanie formacyjne lektorów, a o godz. 20:00 spotkanie dorosłych ministrantów. W tym roku Grupa ta powiększyła się już o kilka osób. Zapraszamy do tej formacji nowych Panów, którzy chcieliby lepiej poznać Liturgię Mszy św. i zaangażować się w służbę liturgiczną.
 1. W piątek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy ministrantów i kandydatów na ministrantów. Również do tego grona zapraszamy chłopców ze szkół podstawowych.
 1. Od października w naszej Parafii rusza Seminarium Odnowy Wiary – dziesięciotygodniowe rekolekcje. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału. Pierwsze spotkanie – Niedziela 1 października 2017r. po wieczornej Mszy św. godz. 18:00. Będzie to spotkanie organizacyjne. Pierwsze spotkanie formacyjne 3 października we wtorek o godz. 17:00 – Msza św. na rozpoczęcie rekolekcji. Kolejne spotkania co wtorek o godz. 17:00. Więcej informacji na plakacie przy wyjściu i ulotce obok makiety kościoła, oraz na stronie internetowej parafii.
 1. W najbliższym czasie zapraszamy na Pielgrzymki:
 • w dniach 29 – 30 września (piątek – sobota) – Pielgrzymka na JASNĄ GÓRĘ, do sanktuariów w Gidlach i Leśniowie, Doliny Miłosierdzia. Odjazd autokaru o 6:00 sprzed kościoła św. Wojciecha. Koszt 140 zł (w tym nocleg na Jasnej Górze i dwa posiłki). Zapisy w zakrystii (10 miejsc, prosimy o podanie numeru PESEL);
 • dnia 7 października (sobota) – Pielgrzymka do KRZESZOWA na Spotkanie Różańcowe, jak co roku, z racji Wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Odjazd autokaru o godz. 9:15 sprzed kościoła, powrót ok. godz. 16:00. Koszt 30 zł, zapisy w zakrystii (24 miejsca);
 • dnia 7 października (sobota) – Pielgrzymka do Szklarskiej Poręby i na Polanę Jakuszycką w ramach ogólnopolskiego „RÓŻAŃCA DO GRANIC”. Odjazd autokaru o 9:30 sprzed kościoła. Powrót ok. godz. 17:00. Koszt 12 zł, zapisy w zakrystii (24 miejsca).
 1. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką – tygodniki: „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”.
 1. Niestety, nie możemy podziękować mieszkańcom z ulicy Nadbrzeżnej od numeru 19 do numeru 38 za posprzątanie Kaplicy, ponieważ nie pojawiła się ani jedna osoba do pomocy. W najbliższym tygodniu do pomocy w porządkach zapraszamy Wszystkich Mieszkańców ulicy Nadbrzeżnej oraz ulicy Warszawskiej od numeru 1 do 20.
 1. Wszystkim Parafianom życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego oraz pomyślnego tygodnia.
 1. Z naszej Parafii w minionym tygodniu do wieczności odszedł Jan Boroń.
  Wypraszajmy dla Niego łaskę życia wiecznego.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem
Ks. Grzegorz Niwczyk
PROBOSZCZ PARAFII