2018.02.11

Jelenia Góra, 11. 02. A. D. 2018

 

Ogłoszenia Duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą

 

 1. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na budowę Naszego Kościoła.
  Bóg zapłać za złożone przez Was ofiary.

 2. Przypominamy, że dziś we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, przypada Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II. Zachęcamy wszystkie Osoby chore i starsze, do uczestnictwa we Mszy św. wieczornej, o godz. 17:00, podczas której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Prosimy rodziny oraz sąsiadów o zainteresowanie się chorymi w domach aby umożliwić Im dotarcie do Kościoła.

 3. W przyszłą niedziele zapraszamy na godz. 17:00 do dolnej części budowanego Kościoła na Mszę św., w trakcie której chcielibyśmy uroczyście powitać nowego Proboszcza Ks. Rafała Berezowskiego w naszej Parafii.

 4. Dzisiejszej niedzieli w Kościele w Polsce rozpoczyna się 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Trzeźwość egzaminem z wolności”.
  Podczas Tygodnia, 13 lutego, zostanie ogłoszony Narodowy Program Trzeźwości.

 5. W najbliższą środę – 14 lutego – rozpoczniemy 40-dniowe przygotowanie do Świąt Paschalnych. Liturgia Wielkopostna ma nas usposobić do przeżywania Tajemnicy Zbawienia człowieka poprzez odnowienie pamięci o chrzcie, uczynki pokutne i przemianę serca.
  W Środę Popielcową zapraszamy wszystkich na Msze św. o godz. 07:30; 09:00; 16:00 – z udziałem dzieci i 17:00. Mszę św. o godz. 17:00 poprzedzi Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  O godz. 19:00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. dla tych wszystkich, którzy z różnych względów nie mogą zdążyć na wcześniejsze godziny.
  Na wszystkich Mszach św. odbędzie się posypanie głów popiołem.
  Przypominamy, że Środa Popielcowa jest obowiązującym dniem postu ścisłego.
 6. W poniedziałek – 12 lutego na godzinę 20:00 zapraszamy Katechetów na spotkanie przedwielkopostne.

 7. We wtorek, 13 lutego, z racji II wtorku miesiąca zapraszamy na Mszę św. Wotywną do Ducha Świętego, a po Niej Adoracja z Modlitwą o Uzdrowienie.

 8. Również we wtorek zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną na 19:30.

 9. W czwartek nie będzie spotkania dla dzieci I-szo Komunijnych, dzieci przychodzą w piątek na Drogę Krzyżową o godz. 16:00.
  W przyszłą niedziele poinformujemy rodziców tych Dzieci o terminie spotkania z rodzicami.

 10. W czwartek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na spotkanie formacyjne Lektorów, a o godz. 20:00 spotkanie Dorosłych Ministrantów.

 11. W piątek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy Ministrantów i kandydatów na Ministrantów. Do tego grona zapraszamy chłopców ze szkół podstawowych.

 12. W sobotę przypada dzień patronalny Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego, we wszystkich świątyniach naszej diecezji będziemy się modlić w intencji Solenizanta.

 13. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy Wszystkich Parafian do udziału w nabożeństwach związanych z przeżywaniem tego wyjątkowego czasu. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16:00, dla dorosłych bezpośrednio po wieczornej Eucharystii o godz. 17:00. O godz. 19:00 Droga Krzyżowa dla młodzieży. Na to nabożeństwo zapraszamy szczególnie Kandydatów do Bierzmowania.

 14. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16:00 odprawiane będzie nabożeństwo Gorzkich Żali. Tradycyjnie, zwyczajem lat ubiegłych, podczas Gorzkich Żali będzie możliwość złożenia ofiar na kwiaty i przygotowanie Bożego Grobu. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodników „Niedziela i „Gość Niedzielny”.
  Zachęcamy również do nabywania albumu podsumowującego posługę Księdza Grzegorza Niwczyka w naszej Parafii.

 16. Dziękujemy Mieszkańcom ulicy Słowackiego, którzy posprzątali naszą Kaplicę na dzisiejszą niedzielę.
  Do pomocy w porządkach w Kaplicy przez ostatnie półtora roku zostali zaproszeni wszyscy Parafianie. Staraliśmy się zachęcać około 150 osób w każdą sobotę po porannej Mszy św. Z frekwencją bywało różnie, czasami nie było nikogo i tylko dzięki stałej pomocy stałej grupy osób Świątynia była posprzątana, czasami było kilka osób, a zdarzały się sytuacje, że osób było więcej i można było dokładniej posprzątać Dom Boży.
  W najbliższym tygodniu do pomocy w porządkach zapraszamy Parafian, którzy nie mogli przybyć w okresie od listopada 2016, a chcieli by się włączyć do pomocy przy sprzątaniu.
  Od następnych tygodni będziemy prosili o pomoc Mieszkańców ulicy Morcinka.

 17. W tym roku również istnieje możliwość ofiarowania 1% na rzecz budowy Naszej Świątyni. Osoby zainteresowane mogą uzyskać bliższą informację na ten temat w zakrystii. Można też pobrać ulotki informacyjne ze szczegółowymi danymi.
  Ważne jest aby w zeznaniu podatkowym wpisać KRS CARITAS DIECEZJI LEGNICKIEJ I NAZWĘ PARAFII MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ POLSKI I ŚWIĘTEGO FRANCISZKA Z ASYŻU.
  Na zewnątrz wywieszone są informacje, które można oderwać i zabrać ze sobą.
  Istnieje też możliwość pomocy przy rozliczeniu deklaracji podatkowej, chętnych zapraszamy do zakrystii.
 18. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego i dobrego tygodnia.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem
Ks. Rafał Berezowski
PROBOSZCZ PARAFII