2017.12.03

Jelenia Góra, 03.12. A. D. 2017

 

Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  • 06 grudnia – środa, Wspomnienie św. Mikołaja, biskupa;
  • 07 grudnia – czwartek, 12 środa – Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
  • 08 grudnia – piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
   W tym dniu w wielu Diecezjach w Polsce, tym również naszej, odbywają się obłóczyny Alumnów i Kleryków. Pamiętajmy o modlitwie za Nich.
 1. Od poniedziałku czyli od jutra rozpoczynamy wspólne czuwanie z Matką Bożą i oczekiwanie na Narodzenie Pana Jezusa podczas Mszy św. Roratnich. Zgodnie z tradycją zachęcamy wszystkie dzieci do systematycznego udziału w Nich z przygotowanym lampionem i serduszkiem z dobrym uczynkiem (bardzo prosimy żeby serduszka były nie większe niż wielkość dłoni). Roraty odbywać się będę codziennie (z wyjątkiem niedziel) o godz. 17:00.
 1. Informujemy, że dzisiaj na wszystkich Mszach św. błogosławimy opłatki wigilijne, które od początku tego tygodnia roznoszone będą do naszych domów.
  Opłatki jak co roku roznoszą Osoby zbierające comiesięczne ofiary na budowę kościoła. Pragniemy przestrzec przed oszustami, którzy w tym czasie próbują wykorzystać naszą naiwność, podszywając się pod Parafian, upoważnionych do ich rozprowadzania.
  Przy okazji przyjęcia opłatka, mając na uwadze ogromne wydatki jakie wiążą się z pracami budowlanymi w naszej Świątyni, ośmielamy się raz jeszcze zwrócić do Wszystkich z gorącą prośbą o szczególne wsparcie okazane w tym czasie. Już teraz składamy serdeczne Bóg Zapłać za Wasze zrozumienie i przekazane ofiary.
 1. Serdecznie zapraszamy wszystkich, nie tylko Parafian, na Doroczny Koncert Bożonarodzeniowy, w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej oraz Wokalistów z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jeleniej Górze im. Stanisława Moniuszki, który będzie miał miejsce dnia 19 grudnia 2017 w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Dokładny program oraz cegiełki upoważniające do wstępu na ten Koncert dostępne będą od środy po Mszach św. w zakrystii, bądź rozprowadzane przez Kapłanów i Członków Rady Parafialnej przy wyjściu z Kaplicy.
 1. Jak każdego roku nasza Parafia przygotowuje dla dzieci spotkanie ze św. Mikołajem, podczas którego pragniemy obdarować je małymi prezentami. Aby takie paczki przygotować potrzebujemy Waszych otwartych serc – dlatego też dzisiaj podobnie jak w zeszłym tygodniu, będziemy tradycyjnie zbierać datki do puszek przy wyjściu z Kaplicy. Mamy świadomość, że nie każdy może podzielić się pieniędzmi, dlatego jest wystawiony kosz przy figurze św. Franciszka. Zachęcamy aby przynosić do niego artykuły papiernicze, zabawki, środki czystości, słodycze, kubki, książki, czapki, rękawiczki, itp., ale prosimy aby były to rzeczy nowe. – Otrzymane w paczce od św. Mikołaja – mogą one sprawić wiele radości Najmłodszym.
  Z góry dziękujemy za wrażliwe serca i wszelką pomoc.
 1. W przyszłą niedzielę, tj. 10 grudnia na wszystkich Mszach św. rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi J. E. Ks. Biskup Antoni Dziemianko – Biskup Piński (Białoruś). Program Rekolekcji umieszczony jest w informacji dołączonej do  płatka wigilijnego oraz będzie wywieszony na zewnątrz Kaplicy oraz w internecie.
 1. Czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na Nowennę, w środę o godz. 17:00. Intencje składamy do puszki wystawianej pół godziny przed rozpoczęciem Nowenny obok makiety Kościoła. W tych samych intencjach sprawowana będzie wieczorna Eucharystia.
 1. W czwartek, z racji przypadającego I czwartku miesiąca, będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne.
  Po Mszy św. wieczornej nastąpi zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  Po zmianie tajemnic odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.
 1. W piątek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy ministrantów i kandydatów na ministrantów. Również do tego grona zapraszamy chłopców ze szkół podstawowych.
 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodników „Niedziela i „Gość Niedzielny”.
  Można też jeszcze kupić kalendarze na rok 2018.
  Od dnia dzisiejszego rusza akcja Caritas pod hasłem Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Przez cały Adwent będą rozprowadzane świece na wigilijny stół. W tym roku akcji przyświeca hasło: “Miłosierdzie jest jedno”.
  Mała świeca kosztuje 6 złotych, duża 12 zł.
 1. Istnieje możliwość wzięcia udziału w autokarowej Pielgrzymce do Lwowa, która odbędzie się w dniach od 5 do 10 lutego 2018r.
  Dokładniejsze informacje na plakacie na zewnątrz kaplicy.
  Zapisy przyjmujemy z zakrystii, bądź pod wyznaczonym numerem telefonu umieszczonym na plakacie.
 1. Dziękujemy Pani z ulicy Orkana za pomoc przy sprzątaniu Kaplicy na dzisiejszą niedzielę.
  W najbliższym tygodniu do pomocy w porządkach zapraszamy wszystkich Mieszkańców ulicy Żeromskiego i Hofmana.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem
Ks. Grzegorz Niwczyk
PROBOSZCZ PARAFII