2017.11.26

Jelenia Góra, 26.11. A. D. 2017

 

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Jezusa Chrystusa , Króla Wszechświata

 

 1. Dziś przypada IV niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na budowę Naszego Kościoła.
  Bóg zapłać za składane przez Was ofiary.
 1. W dniu dzisiejszym przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, we wszystkich parafiach w Polsce nastąpi odnowienie ubiegłorocznego Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  • 30 listopada – czwartek, Święto św. Andrzeja Apostoła.
 1. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.
 • W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00. Następnie okazja do spowiedzi św. i indywidualnej adoracji Jezusa Eucharystycznego do godziny 17:00
 • W sobotę księża odwiedzą swoich Chorych z Komunią św. w Ich domach od godz. 09:00.
 1. Czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na Nowennę, w środę o godz. 17:00. Intencje składamy do puszki wystawianej pół godziny przed rozpoczęciem Nowenny obok makiety Kościoła. W tych samych intencjach sprawowana będzie wieczorna Eucharystia.
 1. W czwartek o godz. 15:15 odbędzie się kolejne spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej.
 1. W czwartek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na spotkanie formacyjne lektorów.
 1. W piątek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy ministrantów i kandydatów na ministrantów. Również do tego grona zapraszamy chłopców ze szkół podstawowych.
 1. W piątek o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie z katechetami.
 1. Serdecznie zapraszamy wszystkich, nie tylko Parafian, na Doroczny Koncert Bożonarodzeniowy, w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej oraz Wokalistów z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jeleniej Górze im. Stanisława Moniuszki, który będzie miał miejsce dnia 19 grudnia 2017 w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Dokładny program oraz cegiełki upoważniające do wstępu na ten Koncert dostępne będą od środy po Mszach św. w zakrystii, bądź rozprowadzane przez Kapłanów i Członków Rady Parafialnej przy wyjściu z Kaplicy.
 1. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką – tygodniki: „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”.
  Można też kupić kalendarze na rok 2018.
 1. Istnieje możliwość wzięcia udziału w autokarowej Pielgrzymce do Lwowa, która odbędzie się w dniach od 5 do 10 lutego 2018r.
  Dokładniejsze informacje na plakacie na zewnątrz kaplicy.
  Zapisy przyjmujemy z zakrystii, bądź pod wyznaczonym numerem telefonu umieszczonym na plakacie.
 1. Dziękujemy Mieszkańcom ulicy Spółdzielczej i ulicy Przesmyk za pomoc przy sprzątaniu Kaplicy na dzisiejszą niedzielę.
  W najbliższym tygodniu do pomocy w porządkach zapraszamy wszystkich Mieszkańców ulicy Orkana i Wyzwolenia Narodowego.
 1. Jak każdego roku nasza Parafia przygotowuje dla dzieci spotkanie ze św. Mikołajem, podczas którego pragniemy obdarować je małymi prezentami. Aby takie paczki przygotować potrzebujemy Waszych otwartych serc – dlatego też dzisiaj podobnie jak w zeszłym tygodniu, będziemy tradycyjnie zbierać datki do puszek przy wyjściu z Kaplicy. Mamy świadomość, że nie każdy może podzielić się pieniędzmi, dlatego od dzisiejszej niedzieli jest wystawiony kosz przy figurze św. Franciszka. Zachęcamy aby przynosić do niego artykuły papiernicze, zabawki, środki czystości, słodycze, kubki, książki, czapki, rękawiczki, itp., ale prosimy aby były to rzeczy nowe. – Otrzymane w paczce od św. Mikołaja – mogą one sprawić wiele radości Najmłodszym.
  Z góry dziękujemy za wrażliwe serca i wszelką pomoc.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem
Ks. Grzegorz Niwczyk
PROBOSZCZ PARAFII