2017.09.17

Jelenia Góra, 17.09. A. D. 2017

 Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą

 

 1. Dziś przypada III niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na budowę Naszego Kościoła.
  Za tydzień w IV niedzielę miesiąca ofiary z tacy również przeznaczone zostaną na budowę naszej Świątyni.
  Bóg zapłać za składane przez Was ofiary.
 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  • 18 września –  poniedziałek, Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski;
  • 20 września –  środa, Uroczystość z okazji Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Legnicy;
  • 21 września –  czwartek, Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;
  • 23 września –  sobota, Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
 1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej – o godz. 17:45 – zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas I ponadgimnazjalnych, wraz z Rodzicami, na spotkanie przygotowujące do Uroczystości Bierzmowania.
 1. Czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na Nowennę, w środę o godz. 17:00. Intencje składamy do puszki wystawianej pół godziny przed rozpoczęciem Nowenny obok makiety Kościoła. W tych samych intencjach sprawowana będzie wieczorna Eucharystia.
 1. W dalszym ciągu można odbierać w zakrystii deklaracje o chęci przystąpienia Dziecka do I Komunii Św. w naszej Parafii. Wypełnione kwestionariusze wraz ze świadectwem chrztu, które jest warunkiem zapisania Dziecka na listę, Rodzice powinni dostarczyć osobiście do Księdza w zakrystii, w nieprzekraczalnym terminie do30 września.
  Przypominamy Rodzicom, że przygotowania Dzieci w Parafii rozpoczną się od początku października i odbywać się będą w czwartki o godz. 15:15. Prosimy, aby tak zaplanować inne zajęcia swoim Dzieciom, aby mogły w nich uczestniczyć.
  Jednocześnie informujemy, że w związku z przygotowaniem do I Komunii Św., Rodzice i Dzieci powinni uczestniczyć w niedzielnych Mszach św. o godz. 10:30.
 1. Kandydaci do bierzmowania z klas VI i VII szkoły podstawowej, także mogą odbierać deklaracje o chęci przystąpienia do tego sakramentu.
 1. Wczoraj w naszej Parafii rozegraliśmy Turniej Szachowy. W turnieju wzięło udział 12 osób. Turniej miał na celu popularyzację gry w szachy, pozwolić na nawiązanie kontaktów pomiędzy zawodnikami, promowanie wartości ewangelicznych w sporcie. Wyłonionych zostało trzech zwycięzców w grupie uczniów szkół podstawowych i trzech zwycięzców w grupie starszej. W grupie dorosłej wygrał Pan Bogdan Nalepa, zaś pośród uczniów najlepszy był Maciek Wolski.
 1. W czwartek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na spotkanie formacyjne lektorów, a o godz. 20:00 spotkanie dorosłych ministrantów. Zapraszamy do tej formacji nowych Panów, którzy chcieliby lepiej poznać Liturgię Mszy św. i zaangażować się w służbę liturgiczną.
 1. W piątek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy ministrantów i kandydatów na ministrantów. Również do tego grona zapraszamy chłopców ze szkół podstawowych.
 1. W październiku w naszej parafii pragniemy przeżyć Seminarium Odnowy Wiary – 10-cio tygodniowe Rekolekcje, które uczestnicy przeżywają indywidualnie. Rekolekcje opierają się na wspólnej Mszy świętej z kazaniem kerygmatycznym, spotkaniu dzielenia, i osobistej modlitwie i lekturze Pisma Św. Rekolekcje również mają na celu zainicjować nową grupę modlitewną w Parafii. Za tydzień podamy więcej informacji na ten temat.
 1. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką – tygodniki: „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”.
 1. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom z ulicy Powstańców Wielkopolskich od numeru 21 do 28, którzy posprzątali Kaplicę na dzisiejszą niedzielę. W najbliższym tygodniu do pomocy w porządkach zapraszamy Mieszkańców ulicy Nadbrzeżnej od numeru 19 do numeru 38.
 1. Wszystkim Parafianom życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego oraz pomyślnego tygodnia.
 1. Z naszej Parafii w minionym tygodniu do wieczności odeszła:
  Janina Kwiatkowska
  Wypraszajmy dla Niej łaskę życia wiecznego.

 

Z chrześcijańskim pozdrowieniem
Ks. Grzegorz Niwczyk
PROBOSZCZ PARAFII