19.11.2017

Jelenia Góra, 19.11. A. D. 2017

 Ogłoszenia Duszpasterskie na XXXIII Niedzielę Zwykłą

 

 1. Dziś przypada III niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na budowę Naszego Kościoła.
  Za tydzień w IV niedzielę miesiąca ofiary z tacy również przeznaczone zostaną na budowę naszej Świątyni. Bóg zapłać za składane przez Was ofiary.
 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  • 20 listopada – poniedziałek, Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;
  • 21 listopada – wtorek, Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;
  • 22 listopada – środa, Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;
  • 24 listopada – piątek, Wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy.
 1. Dzisiejszej niedzieli, jak już od wielu już lat w trzecią niedzielę listopada obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Jest to wyraz solidarności z osobami poszkodowanymi w zdarzeniach drogowych i ich rodzinami, a także szczególna okazja do modlitwy w ich intencji.
 1. W poniedziałek, po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas III gimnazjum.
 1. Czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na Nowennę, w środę o godz. 17:00. Intencje składamy do puszki wystawianej pół godziny przed rozpoczęciem Nowenny obok makiety Kościoła. W tych samych intencjach sprawowana będzie wieczorna Eucharystia.
 1. W środę, na godz. 19:00 zapraszamy członków Rady Parafialnej na spotkanie.
 1. W czwartek o godz. 15:15, po raz kolejny, odbędzie się kolejne spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej.
 1. W czwartek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na spotkanie formacyjne lektorów, a o godz. 20:00 spotkanie dorosłych ministrantów. Zapraszamy do tej formacji nowych Panów, którzy chcieliby lepiej poznać Liturgię Mszy św. i zaangażować się w służbę liturgiczną.
 1. W piątek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy ministrantów i kandydatów na ministrantów. Również do tego grona zapraszamy chłopców ze szkół podstawowych.
 1. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, nastąpi odnowienie ubiegłorocznego Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w polskich kościołach i kaplicach. 17 listopada rozpocznie się nowenna przygotowująca do tego dnia. Tekst nowenny przed rokiem poprzedził proklamację Aktu.
 1. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką – tygodniki: „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”.
  Można też kupić kalendarze na rok 2018.
 1. Istnieje możliwość wzięcia udziału w autokarowej Pielgrzymce do Lwowa, która odbędzie się w dniach od 5 do 10 lutego 2018r.
  W programie zwiedzanie Katedry Lwowskiej, Opery, Katedry Ormiańskiej, Rynek, Starówka, Kamienica Jana III Sobieskiego, Katedra bizantyjskiej św. Jury, Cmentarz Łyczakowski, Cmentarza Orląt Lwowskich, Wzgórze Wysokiego Zamku, Kulig Lwowski – sanna, wyjazd do miejscowości Żółkiew, spotkanie z Ks. Arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim.
  Dokładniejsze informacje na plakacie na zewnątrz kaplicy.
  Koszt wyjazdu 1390 zł.
  Zapisy przyjmujemy z zakrystii , bądź pod wyznaczonym numerem telefonu umieszczonym na plakacie.
 1. Bardzo serdecznie dziękujemy Osobom, które pomogły sprzątnąć Kaplicę na dzisiejszą niedzielę, w szczególności dziękujemy rodzinie z ulicy Kruszwickiej, która nie tylko służyła swoją pomocą przy sprzątaniu, ale również ofiarowała kwiaty na udekorowanie Świątyni.
  W najbliższym tygodniu do pomocy w porządkach zapraszamy wszystkich Mieszkańców ulicy Spółdzielczej i ulicy Przesmyk.
 1. Przy wyjściu z Kaplicy będzie można do puszek złożyć ofiary na przygotowanie upominków mikołajowych dla Dzieci z naszej Parafii. Bóg zapłać za pomoc, która może sprawić radość niejednemu dziecku z okazji Dnia Świętego Mikołaja.
 1. Wszystkim Parafianom życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego.
 1. Z naszej Parafii w minionym tygodniu do wieczności odeszła
  Urszula Piotrowska
  Wypraszajmy dla Nich łaskę życia wiecznego.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem
Ks. Grzegorz Niwczyk