17.12.2017

Jelenia Góra, 17.12. A. D. 2017

 Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu

 

 1. Dziś III niedziela miesiąca, ofiary z tacy w całości przeznaczone zostaną na budowę Kościoła.
  Za tydzień, z racji przypadającej IV niedzieli miesiąca, ofiary z tacy również będą przeznaczone na ten cel.
  Bóg zapłać za składane przez Was ofiary.
 1. W następną niedzielę, czyli 24 grudnia przeżywać będziemy Wigilię Narodzenia Pańskiego.
  Poranny porządek Mszy św. taki sam jak w każdą niedzielę, nie będzie Mszy św. o godz. 17:00.
 1. W Noc Wigilijną bardzo serdecznie zapraszamy Wszystkich Parafian do udziału w uroczystej Pasterce, która zostanie odprawiona o godz. 24.00 w dolnej części budowanego Kościoła.
 1. Jeszcze tylko do soboty wspólnie przygotowujemy się podczas Mszy św. Roratnich, na kolejną pamiątkę Narodzin Zbawiciela.
  Zachęcamy wszystkie dzieci do systematycznego udziału w tych Nabożeństwach, z przygotowanym lampionem i serduszkiem z dobrym uczynkiem.
 1. Serdecznie zapraszamy Wszystkich, nie tylko Parafian, na Doroczny Charytatywny Koncert Bożonarodzeniowy, w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej oraz Wokalistów z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jeleniej Górze im. Stanisława Moniuszki, który będzie miał miejsce dnia 19 grudnia 2017 o godz. 17:00 w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Cegiełki upoważniające do wstępu na ten Koncert dostępne są po Mszach św. w zakrystii, bądź rozprowadzane będą przez Kapłanów lub Członków Rady Parafialnej przy wyjściu z Kaplicy.
 1. Czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na Nowennę, w środę o godz. 17:00. Intencje składamy do puszki wystawianej pół godziny przed rozpoczęciem Nowenny obok makiety Kościoła. W tych samych intencjach sprawowana będzie wieczorna Eucharystia.
 1. W czwartek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na spotkanie formacyjne lektorów, a o godz. 20:00 spotkanie dorosłych ministrantów.
 1. W piątek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy ministrantów i kandydatów na ministrantów. Również do tego grona zapraszamy chłopców ze szkół podstawowych.
 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodników „Niedziela i „Gość Niedzielny”.
 1. Istnieje możliwość wzięcia udziału w autokarowej Pielgrzymce do Lwowa, która odbędzie się w dniach od 5 do 10 lutego 2018r.
  Dokładniejsze informacje na plakacie na zewnątrz kaplicy.
  Zapisy przyjmujemy z zakrystii, bądź pod wyznaczonym numerem telefonu umieszczonym na plakacie.
 1. Dziękujemy Pani Eli z ulicy Gałczyńskiego – domy od numeru 1 do numeru 17 za pomoc przy sprzątaniu Kaplicy na dzisiejszą niedzielę.
  W najbliższym tygodniu do pomocy w porządkach zapraszamy wszystkich Mieszkańców ulicy Gałczyńskiego – domy od numeru 18 do numeru 20.
 1. Boże Narodzenie to czas naszej szczególnej wrażliwości na potrzeby osób żyjących obok nas. Dlatego bardzo serdecznie zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do podzielenia się z okazji Świąt z potrzebującymi. Można zatem przynosić trwałe produkty żywnościowe do zakrystii, bądź na plebanię do środy do godz. 12.00.
  Paczki z przyniesionych przez Wiernych darów, będą wydawane w Wigilię od godz.: 13.00 do godz.: 14.00.
  Zainteresowanych otrzymaniem tej żywnościowej pomocy prosimy o przyniesienie ze sobą dowodu osobistego.
 1. Dzisiaj po wszystkich Mszach Św. ministranci naszej Parafii rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Zebrane ofiary będą przeznaczone na potrzeby Liturgicznej Służby Ołtarza.

 

Z chrześcijańskim pozdrowieniem
Ks. Grzegorz Niwczyk
PROBOSZCZ PARAFII