12.11.2017

Jelenia Góra, 12.11. A. D. 2017

 

 Ogłoszenia Duszpasterskie na XXXII Niedzielę Zwykłą

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  • 13 listopada – poniedziałek, Wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski;
  • 17 listopada – piątek, Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
  • 18 listopada – sobota, Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
 1. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. Ofiary z tacy przeznaczone zostaną na budowę naszej Świątyni. Bóg zapłać za składane przez Was ofiary.
 1. Dzisiejszej niedzieli po raz dziewiąty w Polsce obchodzony jest Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku zbiórka pieniędzy przeznaczona jest dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie. – Instytuty monitorujące wolność religijną podają, że szacunkowo 45 mln chrześcijan zginęło w XX i XXI wieku tylko dlatego, że byli wyznawcami Chrystusa. Na terenie całego kraju w parafiach prowadzona jest zbiórka pieniędzy dla prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
 1. Informujemy, że jeszcze tylko w poniedziałek i wtorek o godz. 17:00 będą miały miejsce modlitwy wypominkowe w naszej Parafii. Bezpośrednio po wypominkach, ok. godz. 17:30  sprawowana jest wieczorna Msza św.
 • poniedziałek – Gałczyńskiego, Głowackiego, Kossaka, Daszyńskiego, Gielniaka oraz pozostałe ulice oraz wypominki bez wpisanych ulic
 • wtorek – Nabożeństwo za śp. Osoby Duchowne, Siostry Zakonne i Kleryków
 • w środę Msza św. wieczorna sprawowana będzie o godz. 17:00, a polecać w Niej będziemy oprócz zwykłych intencji – Wszystkich Zmarłych przedstawianych w Wypominkach z poprzedniego tygodnia.
 • w czwartek odbędzie się Uroczysta Msza Święta w intencji zmarłych Parafian pożegnanych w minionym roku. Zapraszamy na Nią te Rodziny, które w ciągu ostatniego roku pożegnały swoich najbliższych.
 1. W poniedziałek, po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas II gimnazjum.
 1. W czwartek o godz. 15:15 odbędzie się kolejne spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej.
 1. W czwartek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na spotkanie formacyjne lektorów, a o godz. 20:00 spotkanie dorosłych ministrantów. Zapraszamy do tej formacji nowych Panów, którzy chcieliby lepiej poznać Liturgię Mszy św. i zaangażować się w służbę liturgiczną.
 1. W piątek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy ministrantów i kandydatów na ministrantów. Również do tego grona zapraszamy chłopców ze szkół podstawowych.
 1. W przyszłą niedzielę, jak już od wielu już lat w trzecią niedzielę listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Jest to wyraz solidarności z osobami poszkodowanymi w zdarzeniach drogowych i ich rodzinami, a także szczególna okazja do modlitwy w ich intencji.
 1. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką – tygodniki: „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”.
  Można też kupić kalendarze na rok 2018.
  W dalszym ciągu bardzo zachęcamy do składania podpisów przeciwko ustawie umożliwiającej aborcję dziecka ze stwierdzoną wadą genetyczną.
 1. Istnieje możliwość wzięcia udziału w autokarowej Pielgrzymce do Lwowa, która odbędzie się w dniach od 5 do 10 lutego 2018r.
  W programie zwiedzanie Katedry Lwowskiej, Opery, Katedry Ormiańskiej, Rynek, Starówka, Kamienica Jana III Sobieskiego, Katedra bizantyjskiej św. Jury, Cmentarz Łyczakowski, Cmentarza Orląt Lwowskich, Wzgórze Wysokiego Zamku, Kulig Lwowski – sanna, wyjazd do miejscowości Żółkiew, spotkanie z Ks. Arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim.
  Dokładniejsze informacje na plakacie na zewnątrz kaplicy.
  Koszt wyjazdu 1390 zł.
  Zapisy przyjmujemy z zakrystii , bądź pod wyznaczonym numerem telefonu umieszczonym na plakacie.
 1. Senator Krzysztof Mróz oraz Terenowe Biuro Radia „MARYJA” zapraszają na spotkanie z pisarzem, publicystą i dziennikarzem Witoldem Gadowskim, które odbędzie się dzisiaj w kinie Grand przy ul. Krótkiej 3 w Jeleniej Górze o godz. 12:00.

Temat spotkania „Polska, a wojna cywilizacji w Europie”.

 1. Dziękujemy Mieszkańcom ulicy Tkackiej za pomoc przy sprzątaniu Kaplicy na dzisiejszą niedzielę.
  W najbliższym tygodniu do pomocy w porządkach zapraszamy wszystkich Mieszkańców ulicy Panieńskiej i Kruszwickiej.
 1. Wszystkim Parafianom życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego.

 

Z chrześcijańskim pozdrowieniem
Ks. Grzegorz Niwczyk
PROBOSZCZ PARAFII