10.12.2017

Jelenia Góra, 10.12. A. D. 2017

 Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
 • 13 grudnia – środa, Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
 • 14 grudnia – czwartek, Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
 • Za tydzień – Trzecia niedziela Adwentu tradycyjnie nazywana niedzielą “Gaudete”. Nazwa ta pochodzi od pierwszego słowa antyfony “Gaudete in Domino” (czyli “radujcie się w Panu”). Ta Niedziela zwiastuje już rychłe świętowanie Narodzin Chrystusa.
 1. Za tydzień, z racji przypadającej również III niedzieli miesiąca, ofiary z tacy w całości przeznaczone zostaną na budowę Kościoła.
  Bóg zapłać za składane przez Was ofiary.
 1. We wtorek zakończymy dziesięciotygodniowe Rekolekcje odnowy wiary. Wszystkich uczestników zapraszamy na spotkanie wieńczące ten czas łaski – w przyszłą niedzielę na wieczorną Mszę Świętą o godz. 17:00, po której odbędzie się agapa.
 1. Od dzisiejszej niedzieli, na wszystkich Mszach św. rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi J. E. Ks. Biskup Antoni Dziemianko – Biskup Piński, którego bardzo serdecznie w naszej Wspólnocie witamy.
  Program Rekolekcji umieszczony jest w informacji dołączonej do opłatka wigilijnego, wywieszony na zewnątrz Kaplicy oraz na naszej stronie internetowej.
 1. Przez cały Adwent wspólnie przygotowujemy się podczas Mszy św. Roratnich, na kolejną pamiątkę Narodzin Zbawiciela.
  Zachęcamy wszystkie dzieci do systematycznego udziału w tych Nabożeństwach, z przygotowanym lampionem i serduszkiem z dobrym uczynkiem.
  Pragniemy przypomnieć wszystkim Dzieciom i Rodzicom, że w czasie Rekolekcji, które dziś rozpoczynamy, Roraty odbywać się będą o godz. 16:00.
 1. Serdecznie zapraszamy Wszystkich, nie tylko Parafian, na Doroczny Charytatywny Koncert Bożonarodzeniowy, w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej oraz Wokalistów z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jeleniej Górze im. Stanisława Moniuszki, który będzie miał miejsce dnia 19 grudnia 2017 w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Cegiełki upoważniające do wstępu na ten Koncert dostępne są po Mszach św. w zakrystii, bądź rozprowadzane będą przez Kapłanów lub Członków Rady Parafialnej przy wyjściu z Kaplicy.
 1. Czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na Nowennę, w środę o godz. 17:00. Intencje składamy do puszki wystawianej pół godziny przed rozpoczęciem Nowenny obok makiety Kościoła. W tych samych intencjach sprawowana będzie wieczorna Eucharystia.
 1. W czwartek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na spotkanie formacyjne lektorów, a o godz. 20:00 spotkanie dorosłych ministrantów.
 1. W piątek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy ministrantów i kandydatów na ministrantów. Również do tego grona zapraszamy chłopców ze szkół podstawowych.
 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodników „Niedziela i „Gość Niedzielny”.
  Można też jeszcze kupić kalendarze na rok 2018.
  Trwa akcja Caritas pod hasłem Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Przez cały Adwent są rozprowadzane świece na wigilijny stół. W tym roku akcji przyświeca hasło: “Miłosierdzie jest jedno”.
  Mała świeca kosztuje 6 złotych, duża 12 zł.
 1. Istnieje możliwość wzięcia udziału w autokarowej Pielgrzymce do Lwowa, która odbędzie się w dniach od 5 do 10 lutego 2018r.
  Dokładniejsze informacje na plakacie na zewnątrz kaplicy.
  Zapisy przyjmujemy z zakrystii, bądź pod wyznaczonym numerem telefonu umieszczonym na plakacie.
 1. Dziękujemy Mieszkańcom ulicy Hofmana za pomoc przy sprzątaniu Kaplicy na dzisiejszą niedzielę.
  W najbliższym tygodniu do pomocy w porządkach zapraszamy wszystkich Mieszkańców ulicy Gałczyńskiego – domy od numeru 1 do numeru 17.
 1. Dziś II Niedziela Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie, Który ogarniamy naszą modlitwą i pragniemy wesprzeć materialnie skladając ofiary do puszek przy wyjściu z Kaplicy.
 1. Od dzisiejszej niedzieli ministranci tradycyjnie rozprowadzać będą sianko na stół wigilijny za dobrowolną ofiarą na fundusz ministrancki.
 1. Z naszej Parafii w minionym tygodniu do wieczności odeszli:
  Leszek Woźniak i Maria Gaicka
  Wypraszajmy dla Nich łaskę życia wiecznego.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem
Ks. Grzegorz Niwczyk