08.10.2017

Jelenia Góra, 08.10. A. D. 2017

 Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą

 

 1. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na budowę Naszego Kościoła.
 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  • 9 października –  poniedziałek, Wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa;
  • 10 października – we wtorek przypada X rocznica ogłoszenia św. Dominika Savio patronem służby liturgicznej Diecezji Legnickiej;
  • 13 października –  piątek, Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera; w tym dniu 100 lat temu Matka Boża Fatimska ukazała się po raz ostatni trojgu dzieci.
 1. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są od poniedziałku do soboty o godz. 17:00, Msze święte rozpoczynają się bezpośrednio po Nabożeństwie, ok. godz. 17:30. W niedziele nabożeństwo rozpoczyna się o godz. 16.:30.
 1. Dzisiejszej niedzieli przeżywamy XVII Dzień Papieski. Tak jak w latach ubiegłych w całej Polsce wspieramy Darem Serca Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia. Ponadto przy naszym Kościele Uczniowie Zespołu Szkół Katolickich, jak co roku, rozprowadzają „Papieskie Kremówki”.
 1. Jak informowaliśmy przed tygodniem dzisiaj o godz. 16:00 – z okazji obchodzonej kilka dni temu Uroczystości św. Franciszka z Asyżu – będzie miało miejsce błogosławieństwo zwierząt, które odbędzie się przed figurą Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy Tych, którzy mają w domach jakieś zwierzęta.
 1. W naszej Parafii trwa Seminarium Odnowy Wiary. W każdy wtorek rozpoczynamy Je Mszą św. o godz. 17:00, po której odbędzie się spotkanie.
 1. W czwartek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na spotkanie formacyjne lektorów, a o godz. 20:00 spotkanie dorosłych ministrantów. Zapraszamy do tej formacji nowych Panów, którzy chcieliby lepiej poznać Liturgię Mszy św. i zaangażować się w służbę liturgiczną.
 1. W piątek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy ministrantów i kandydatów na ministrantów. Również do tego grona zapraszamy chłopców ze szkół podstawowych.
 1. W sobotę obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za wszystkich Nauczycieli i Pracowników Oświaty.
 1. Również w sobotę – 14 października – z okazji Dnia Papieskiego – Parafia św. Wojciecha zaprasza na wspólne wejście na Chojnik. Spotykamy się w Sobieszowie o godz. 09:30. Wspólne wejście rozpocznie się Mszą św. o godz. 10:00 w kościele pw. Św. Marcina.
 1. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką – tygodniki: „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”.
 1. Niestety nie możemy podziękować mieszkańcom ulicy Warszawskiej, gdyż ani jedna osoba nie przybyła aby pomóc w porządkach Kaplicy na dzisiejszą niedzielę. W najbliższym tygodniu do pomocy w porządkach zapraszamy Mieszkańców ulicy Wolności numery nieparzyste od 39 do 57.
 1. Wszystkim Parafianom życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego oraz pomyślnego tygodnia.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem
Ks. Grzegorz Niwczyk
PROBOSZCZ PARAFII