07.01.2018

Jelenia Góra, 07.01. A. D. 2018

 

Ogłoszenia Duszpasterskie na Święto Chrztu Pańskiego

 

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Chrzest Pański kończy okres świąteczny Bożego Narodzenia. Jednak trzymając się dotychczasowej tradycji, praktykowanej w naszej Ojczyźnie, do święta Ofiarowania Pańskiego (2 lutego) pozostają w Kościołach dekoracje świąteczne, a w czasie Mszy Świętych nadal śpiewane będą kolędy.
 1. Dziś wieczorem zapraszamy do naszej Kaplicy na Wspólne Rodzinne Kolędowanie. Rozpocznie się Ono po wieczornej Mszy św. ok. około godz. 18:00.
  Naszemu kolędowaniu towarzyszyć będzie swoją grą Ksiądz Krzysztof Lewicki – były wikariusz naszej Parafii.
  Serdecznie Wszystkich zapraszamy.
 1. W wtorek Msza św. Wotywna do Ducha Świętego, a po Niej Adoracja z Modlitwą o Uzdrowienie.
 1. Czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na Nowennę, w środę o godz. 17:00. Intencje składamy do puszki wystawianej pół godziny przed rozpoczęciem Nowenny obok makiety Kościoła. W tych samych intencjach sprawowana będzie wieczorna Eucharystia.
 1. Związek Sybiraków zawiadamia wszystkich Członków, że w dniu 13 stycznia (sobota) o godz. 11:00 w restauracji „Skałka” w Jeleniej Górze ul. Letnia zorganizowane będzie spotkanie opłatkowe.
 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodników „Niedziela i „Gość Niedzielny”.
 1. Trwa w naszej Parafii wizyta duszpasterska. Wizytę kapłana, dzień wcześniej zapowiadają ministranci, którzy powinni mieć przy sobie legitymację potwierdzającą przynależność do Liturgicznej Służby Ołtarza – w razie wątpliwości można poprosić o jej okazanie. Będziemy starali się rozpoczynać wizytę duszpasterską w dni powszednie od poniedziałku do piątku, od godz. 15.00, w soboty od godz. 10.00, a w niedzielę od godz. 14.00.
  Jeśli z różnych przyczyn nie mamy możliwości spotkać się z księdzem podczas wyznaczonej na dany dzień wizyty – można będzie indywidualnie zaprosić kapłana do swojego domu, po zakończeniu całej kolędy. Kto ma życzenie złożyć ofiarę na budowę Kościoła przy okazji kolędy, prosimy o napisanie tej informacji na kopercie.
  W rozpoczynającym się tygodniu kapłani odwiedzą Rodziny zamieszkujące przy następujących ulicach:

  Ks. Proboszcz
  poniedziałek                                   – ulica Malczewskiego;
  wtorek                                             – dokończenie ulicy Malczewskiego;
  od wtorku do końca tygodnia     – ulica Wyspiańskiego.

  Ks. Tomasz
  od poniedziałku do środy            – ulica Morcinka

  od czwartku do końca tygodnia  – ulica Wańkowicza

 1. Bardzo serdecznie zapraszamy Wszystkich Chętnych na Doroczną Zabawę Karnawałową, z której dochód zostanie przeznaczony na potrzeby budowy Naszego Kościoła.
  Odbędzie się ona w sobotę 3 lutego 2018 r., o godz. 19.00 w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Koszt udziału wynosi: 200,00 zł. od jednej osoby, a 400,00 zł. od pary. W kwocie tej zawiera się cała konsumpcja oraz różne atrakcje, m.in.: loteria fantowa, konkursy. Tradycyjnie odbędzie się również aukcja obrazów.
  Dla wszystkich niezmotoryzowanych – za dodatkową opłatą, zapewniony zostanie dojazd na miejsce zabawy, a także powrót.
  Wszelkie informacje uzyskać można w zakrystii po Mszach św. lub telefonicznie.
  Zapisy do dnia 30 stycznia br.
 1. Istnieje możliwość wzięcia udziału w autokarowej Pielgrzymce do Lwowa, która odbędzie się w dniach od 5 do 10 lutego 2018r.
  Dokładniejsze informacje na plakacie na zewnątrz kaplicy.
  Zapisy przyjmujemy z zakrystii, bądź pod wyznaczonym numerem telefonu umieszczonym na plakacie.
 1. Dziękujemy Mieszkańcom z ulic Broniewskiego, Gielniaka i Wieniawskiego, którzy pięknie dopisali ze swoją obecnością przy sprzątaniu naszej Kaplicy na dzisiejszą niedzielę.
  W najbliższym tygodniu do pomocy w porządkach zapraszamy wszystkich Mieszkańców ulic Kossaka i Dunikowskiego.
 1. W tym roku również istnieje możliwość ofiarowania 1% na rzecz budowy Naszej Świątyni. Osoby zainteresowane mogą uzyskać bliższą informację na ten temat w zakrystii. Można też pobrać ulotki informacyjne ze szczegółowymi danymi.
  Ważne jest aby w zeznaniu podatkowym wpisać KRS CARITAS DIECEZJI LEGNICKIEJ I NAZWĘ PARAFII MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ POLSKI I ŚWIĘTEGO FRANCISZKA Z ASYŻU.
 1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego i dobrego tygodnia.
 1. Z naszej Parafii w minionym tygodniu do wieczności odszedł:
    
  Mieczysław Leszek Jasiński
  Wypraszajmy dla Niego łaskę życia wiecznego.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem
Ks. Grzegorz Niwczyk
PROBOSZCZ PARAFII