05.11.2017

Jelenia Góra, 05.11. A. D. 2017

 

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXXI Niedzielę Zwykłą

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  • 09 listopada – czwartek, Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
  • 10 listopada – piątek, Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
  • 11 listopada – sobota, Wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.
 1. W najbliższą sobotę – 11 listopada – przypada Święto Narodowe, obchodzone co roku na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Msze Św. w naszej Parafii o godz. 7:30. 9:00, 12:00 (Msza Św. za Ojczyznę) i o godz.17:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 1. zachęcamy do udziału w wieczornych modlitwach różańcowych na starym cmentarzu w intencji Zmarłych, które do 7 XI rozpoczynać będziemy przed kaplicą cmentarną o godz. 19:00.
  Tę wyjątkową modlitwę zakończymy 8 XI w środę Uroczystą Mszą Św. zbiorową za zmarłych sprawowaną w Kaplicy cmentarnej o godz. 19:00.
  Również na tę Mszę Św. intencje będzie można składać wcześniej w naszej Parafii, oraz bezpośrednio przed rozpoczęciem Mszy św. na cmentarzu.
 1. Informujemy, że modlitwy wypominkowe odbywają się w naszej Parafii w dni powszednie o godz. 17:00, a bezpośrednio po wypominkach, ok. godz. 17:30 sprawowana jest wieczorna Msza św.
  Jedynie w listopadowe środy Msze św. wieczorne sprawowane będą o godz. 17:00, a polecać w nich będziemy oprócz zwykłych intencji – Wszystkich Zmarłych przedstawianych w Wypominkach z poprzedniego tygodnia.
  Porządek modlitwy wypominkowej w najbliższym tygodniu będzie następujący:
 • poniedziałek – ul. Wyspiańskiego, Reja, Lipowa
 • wtorek – ul. Wyczółkowskiego, Wrońskiego
 • czwartek – ul.Morcinka
 • piątek – cd. ul. Morcinka oraz ulice Słowackiego, Tkacka, Traugutta,    Hoffmana, Wyzwolenia Narodowego
 • sobota – ul. Powstańców Wielkopolskich, Szewska, Mickiewicza, Kruszwicka, Warszawska, Żeromskiego, Broniewskiego, Spółdzielcza, Orkana
  Szczegółowy program na naszej stronie internetowej.
 1. W najbliższy czwartek – 9 listopada – o godz. 15:15, rozpoczynamy spotkania z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej.
 1. Informujemy, że od 4 listopada, przez cały miesiąc, w Parafii Matki Bożej Miłosierdzia, przy ulicy PCK w Cieplicach, odbywają się będą nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych.
  Każdego tygodnia rozpoczynają się one Mszą św. o godz. 18:00 w sobotę i niedzielę, a po Mszy św. odbywają się spotkania z narzeczonymi.
 1. W czwartek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na spotkanie formacyjne lektorów, a o godz. 20:00 spotkanie dorosłych ministrantów. Zapraszamy do tej formacji nowych Panów, którzy chcieliby lepiej poznać Liturgię Mszy św. i zaangażować się w służbę liturgiczną.
 1. W piątek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy ministrantów i kandydatów na ministrantów. Również do tego grona zapraszamy chłopców ze szkół podstawowych.
 1. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką – tygodniki: „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”.
  Można też kupić kalendarze na rok 2018.
  W dalszym ciągu bardzo zachęcamy do składania podpisów przeciwko ustawie umożliwiającej aborcję dziecka ze stwierdzoną wadą genetyczną.
 1. Istnieje możliwość wzięcia udziału w autokarowej Pielgrzymce do Lwowa, która odbędzie się w dniach od 5 do 10 lutego 2018r.
  W programie zwiedzanie Katedry Lwowskiej, Opery, Katedry Ormiańskiej, Rynek, Starówka, Kamienica Jana III Sobieskiego, Katedra bizantyjskiej św. Jury, Cmentarz Łyczakowski, Cmentarza Orląt Lwowskich, Wzgórze Wysokiego Zamku, Kulig Lwowski – sanna, wyjazd do miejscowości Żółkiew, spotkanie z Ks. Arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim.
  Dokładniejsze informacje na plakacie na zewnątrz kaplicy.
  Koszt wyjazdu 1390 zł.
  Zapisy przyjmujemy z zakrystii , bądź pod wyznaczonym numerem telefonu umieszczonym na plakacie.
 1. Senator Krzysztof Mróz oraz Terenowe Biuro Radia „MARYJA” zapraszają na spotkanie z pisarzem, publicystą i dziennikarzem Witoldem Gadowskim, które odbędzie się w kinie Grand przy ul. Krótkiej 3 w Jeleniej Górze, w niedzielę 12 listopada o godz. 12:00.
  Temat spotkania „Polska, a wojna cywilizacji w Europie”.
 1. Dziękujemy Mieszkańcom ulicy Wolności numery parzyste od 72 do ostatnich numerów za pomoc przy sprzątaniu Kaplicy na dzisiejszą niedzielę.
  Dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Nabożeństw na cmentarzu – Procesji i Mszy św. w Święto Zmarłych oraz modlitwy Apelowej w Dzień Zaduszny.
  W najbliższym tygodniu do pomocy w porządkach zapraszamy wszystkich Mieszkańców ulicy Tkackiej.
 1. Wszystkim Parafianom życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem
Ks. Grzegorz Niwczyk
PROBOSZCZ PARAFII