01.10.2017

Jelenia Góra, 01.10. A. D. 2017

 Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą  

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  • 2 października –  poniedziałek, Wspomnienie św. Aniołów Stróżów;
  • 5 października –  czwartek, Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy;
  • 7 października –  sobota, Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej; w tym dniu zapraszamy Wszystkich do uczestniczenia w „Różańcu do granic”.
 1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe odprawiane będą od poniedziałku do soboty o godz. 17:00, a w niedziele o godz. 16.:30. Zachęcamy do licznego udziału. Prosimy Rodziców, aby dzieci i młodzież również zmobilizować do uczestnictwa we wspólnej modlitwie. W związku z tym przypominamy, że w miesiącu październiku wieczorne Msze święte rozpoczynają się bezpośrednio po Nabożeństwie, ok. godz. 17:30.
  Przypominamy Dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. oraz Ich Rodzicom, że w ramach przygotowania do tego Sakramentu, w miesiącu październiku, powinny brać udział w Nabożeństwach Różańcowych w czwartki oraz w dowolnie wybranych dniach tygodnia.
 1. Dnia 4 października –  w Uroczystość św. Franciszka z Asyżu – Patrona naszej Parafii – pragniemy serdecznie zaprosić Wszystkich Parafian na Uroczystą Mszę św. Odpustową pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Stefana Cichego, który tego dnia udzieli Sakramentu bierzmowania Młodzieży naszej Parafii. Msza św. sprawowana będzie w środę o godz. 17:00.
  Mszę św. poprzedzi Nowenna do MBNP oraz Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16:30.
 1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej – o godz. 17:45 – zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas I ponadgimnazjalnych, na ostatnie już spotkanie przygotowujące do Uroczystości Bierzmowania.
 1. Uwaga! Z okazji Uroczystości św. Franciszka z Asyżu, błogosławieństwo zwierząt będzie miało miejsce w naszej Parafii wyjątkowo w niedzielę 8 października o godz. 16:00 na placu przed figurą Matki Bożej.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
 • W czwartek, w czasie modlitwy różańcowej będziemy wypraszać łaskę nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Na tę modlitwę zapraszamy Wszystkich a szczególnie Osoby należące do Towarzystwa Przyjaciół Wyższego seminarium Diecezji Legnickiej.
  Po zakończeniu Mszy św. nastąpi zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 • W tym miesiącu wyjątkowo w piątek z racji sobotniej modlitwy „Różaniec do granic” księża odwiedzą swoich chorych z Komunią św. w Ich domach.
  O godz. 15:00 zapraszamy na Wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie będzie okazja do spowiedzi do godziny 16:45.
 • W sobotę czcimy Matkę Najświętszą Różańcową udając się z Pielgrzymką do Krzeszowa lub Szklarskiej Poręby.
  Pielgrzymka do KRZESZOWA na Spotkanie Różańcowe, jak co roku, z racji Wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Odjazd autokaru o godz. 9:15 sprzed naszego kościoła, powrót ok. godz. 16:00. Koszt 30 zł, zapisy w zakrystii (zostało jeszcze kilka miejsc);
  Pielgrzymka do Szklarskiej Poręby i na Polanę Jakuszycką w ramach ogólnopolskiego „RÓŻAŃCA DO GRANIC”. Odjazd autokaru o 9:30 sprzed naszego kościoła. Powrót ok. godz. 17:00. Koszt 12 zł, zapisy w zakrystii (też jest jeszcze kilka miejsc).
 1. W czwartek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na spotkanie formacyjne lektorów, a o godz. 20:00 spotkanie dorosłych ministrantów. Zapraszamy do tej formacji nowych Panów, którzy chcieliby lepiej poznać Liturgię Mszy św. i zaangażować się w służbę liturgiczną.
 1. Od października w naszej Parafii rusza Seminarium Odnowy Wiary – dziesięciotygodniowe rekolekcje. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału. Pierwsze spotkanie w dniu dzisiejszym po wieczornej Mszy św. godz. 18:00. Będzie to spotkanie organizacyjne. Pierwsze spotkanie formacyjne 3 października we wtorek o godz. 17:00 – Msza św. na rozpoczęcie rekolekcji. Kolejne spotkania co wtorek o godz. 17:00. Więcej informacji na plakacie przy wyjściu i ulotce obok makiety kościoła, oraz na stronie internetowej parafii. Dziś po każdej Mszy św., przed Kaplicą będzie można zapisać się do Grupy Rekolekcyjnej.
 1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XVII Dzień Papieski. Tak jak w latach ubiegłych w całej Polsce wspieramy darem serca Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia. Ponadto przy naszym kościele uczniowie Zespołu Szkół Katolickich, jak co roku, będą rozprowadzać „Papieskie Kremówki”.
 1. Przy wyjściu z Kaplicy można nabyć prasę katolicką – tygodniki: „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”.
 1. Serdecznie dziękujemy Pani z ulicy Nadbrzeżnej, która umyła okna i pomogła w porządkach w Kaplicy na dzisiejszą niedzielę. W najbliższym tygodniu do pomocy w porządkach zapraszamy Mieszkańców ulicy Warszawskiej od numeru 21 do ostatnich numerów.
 1. Wszystkim Parafianom życzymy błogosławionego Dnia Pańskiego oraz pomyślnego tygodnia.
 1. Z naszej Parafii w minionym tygodniu do wieczności odeszli:
  Helena Romasz, Dionizy Rynkiewicz
  Wypraszajmy dla Nich łaskę życia wiecznego.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem
Ks. Grzegorz Niwczyk
PROBOSZCZ PARAFII